YESON

Jaki sterylizator do butelek?

Jaki sterylizator do butelek? Czym jest sterylizator do butelek i jakie jest jego zastosowanie?

Sterylizator do butelek to urządzenie, które wydaje się być niezbędne na wyposażeniu każdego świeżo upieczonego rodzica. Dlaczego warto go mieć? Sterylizator do butelek to urządzenie, które zabezpiecza butelki, smoczki i inne akcesoria przed zarazkami. Jest to sposób na bezpieczne, skuteczne i wygodne wyparzanie przedmiotów, z którymi kontakt ma nasz maluszek. Zakłada się, że do 6 miesiąca życia dziecka powinno korzystać się ze sterylizatora dla butelek.

Sterylizator do butelek jest urządzeniem o relatywnie niedużych gabarytach, intuicyjnym w obsłudze. To duża oszczędność czasu dla zabieganych rodziców. Wraz ze sterylizatorem do butelek możemy zapomnieć o niewygodnym zalewaniu przedmiotów wrzątkiem.

Jakie są główne zadania sterylizatora do butelek?

Sterylizator do butelek to przede wszystkim:

– mniejsze ryzyko wystąpienia takich dolegliwości u malucha jak pleśniawki czy biegunki;

– zabezpieczenie przed zarazkami, wpływ na odporność dziecka;

– ochrona bardzo wrażliwego układu pokarmowego małego dziecka.

Jakie wyróżniamy rodzaje sterylizatorów do butelek? Czym się różnią?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli sterylizatorów butelek. Najważniejszy podział sterylizatorów zależy od kryterium sposobu wyparzania. Możemy wyróżnić:

– sterylizator parowy do butelek (elektryczny) – ten model sterylizatora polega na wlaniu wody do specjalnego pojemnika i umieszczeniu w nim butelek – w specjalnych koszyczkach. Następnie włączamy urządzenie. Pod urządzeniem znajduje się grzałka, która zaczyna ogrzewać wodę. Sterylizator działa dzięki wytworzonej parze wodnej o temperaturze 100 stopni Celsjusza, która wypełnia butelki. Po upływie określonego czasu butelki są wysterylizowane.

– sterylizator mikrofalowy – najczęściej ma mniejsze rozmiary. Mechanizm jego działania jest następujący: do wnętrza wlewamy wodę a nad jej poziomem umieszcza się na specjalnych uchwytach butelki. Całość wkłada się do mikrofalówki. Po jej uruchomieniu woda zmienia się w gorącą parę i wypełnia wnętrza butelek. Butelki zostają wysterylizowane.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze sterylizatora do butelek?

Wybór sterylizatora to wzięcie pod uwagę naszych potrzeb jako rodzica, możliwości oraz funkcjonalności sterylizatora. Przy wyborze kierujmy się następującymi parametrami technicznymi:

  • moc urządzenia
  • pojemność sterylizatora, ilość butelek, które możemy poddać sterylizacji. Na rynku dostępne są sterylizatory do butelek o modułowej konstrukcji, dopasowującej się do bieżącej potrzeby użytkownika
  • czas procesu sterylizacji. Najnowsze sterylizatory to nawet czas procesu wynoszący zaledwie 6 minut
  • automatyczne wyłączanie urządzenia po zakończonym procesie, zwiększone bezpieczeństwo w tym zakresie
  • sygnalizacja dźwiękowa czy praktyczny wyświetlacz lcd
  • głośność działania
  • dodatkowe funkcje jak np.: osuszanie, ociekanie, funkcja podgrzewania posiłków
  • praktyczne koszyczki, np.: na drobne akcesoria oraz inne dodatki w zestawie, np.: szczypce do wyjmowania gorących akcesoriów

Zobacz również: