Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Destylarki do wody znajdują zastosowanie w tych wszystkich dziedzinach, gdzie czystość stosowanej wody ma szczególne znaczenie. Prosty destylator do wody z powietrznym systemem chłodzenia pozwala uzyskać wodę destylowaną potrzebną przy eksploatacji autoklawów, unitów stomatologicznych, akumulatorów, do sporządzania roztworów.

Jak działa destylator do wody?

Wprowadzona do urządzenia woda doprowadzana jest do wrzenia za pomocą grzałki i zamienia się w parę wodną, która kierowana jest do chłodnicy kondensującej. Ochładzanie powoduje zmian stanu skupienia z gazowego w ciekły, czyli skraplanie. Oczyszczona w ten sposób ciecz odprowadzana jest do wbudowanego zbiornika wykonanego z obojętnego materiału, który zapobiega ponownemu jej zanieczyszczeniu. Dzięki procesowi destylacji możliwe jest oczyszczenie wody z żyjących w niej zanieczyszczeń biologicznych, takich jak bakterie i wirusy. Podczas cyklu ogrzewania czysta woda odparowuje, a na dnie zbiornika pozostają cięższe od powietrza zanieczyszczenia pochodzące z rozkładu ciał stałych. Jakość uzyskanej w ten sposób wody jest często wyższa niż demineralizowanej.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się destylarki?

Niewątpliwą zaletą posiadania destylatora do wody jest fakt, że użytkownik może w każdej chwili przygotować odpowiednią jej ilość i nie musi transportować ciężkich pojemników. Co więcej, użytkowanie destylarki pozwala na przedłużenie żywotności wielu urządzeń i zapewnienie ich właściwej pracy. Destylator do wody wykorzystywany jest w laboratoriach, gabinetach stomatologicznych, warsztatach samochodowych, restauracjach, hotelach i barach. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości wody, która może być użyta do rozcieńczania alkoholi i innych cieczy, opłukiwania narzędzi chirurgicznych, wytwarzania leków i kosmetyków. Woda destylowana wykorzystywana jest także w gospodarstwach domowych. Stosuje się ją w żelazkach parowych, ekspresach do kawy, nawilżaczach powietrza i wszędzie tam, gdzie nie chcemy żeby na dnie zbiornika pozostał osad. Oferowane przez nas destylarki odznaczają się wieloletnią niezawodnością, są niezwykle proste w obsłudze i łatwe w konserwacji.