YESON

Autoklaw z drukarką – zasada działania

Autoklaw z drukarką to wybór, na który warto postawić. Autoklaw z drukarką podobnie jak inne autoklawy pełni podstawową funkcję w postaci sterylizacji przedmiotów, akcesoriów, narzędzi i innych instrumentów, które wykorzystywane są w pracach wymagających kontaktu z ciałem, tkankami, krwią itp., czyli wszędzie tam gdzie sterylność jest kluczowa, 100% jałowość jest wymagana dla zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa.

Autoklaw z drukarką to hermetyczne urządzenie, w którym zachodzą procesy termiczne pod wpływem wysokiej temperatury, przy wysokim poziomie ciśnienia, co prowadzi do sterylizacji parą wodną umieszczonych w nim instrumentów i akcesoriów. Autoklawy z drukarką wykorzystywane są przede wszystkim w:

  • gabinetach usługowych typu: stomatologiczne, inne medyczne, kosmetyczne, odnowy biologicznej, estetyki medycznej,weterynaryjne, fryzjerskie, studia tatuaży i piercingu itp.
  • szpitalach i innych placówkach medycznych
  • laboratoriach badawczych i analitycznych typu: mikrobiologiczne, farmaceutyczne i biotechnologiczne

Autoklaw z drukarką – czyli łatwy sposób na archiwizację danych

Autoklaw sterylizacyjny występuje w wielu wersjach. Bardzo istotnym kryterium podziału autoklawów jest posiadanie funkcjonalności zapisu i archiwizacji danych w zakresie przeprowadzanych procesach sterylizacyjnych.

Wedle tego kryterium dzielimy autoklawy sterylizacyjne na:

  • autoklaw bez drukarki
  • autoklaw z drukarką
  • autoklaw z drukarką i dodatkowym wejściem USB

Autoklaw z drukarką pozwala na wydruk dokumentu poświadczającego m.in.: rodzaj programu sterylizacji, jaki zastosowano, datę przeprowadzenia procesu sterylizacyjnego, zadaną temperaturę, poziom ciśnienia itp. W sytuacji, gdy nie dysponujemy autoklawem z drukarką ani z wyjściem USB koniecznym jest prowadzenie manualnej ewidencji, co w dobie obecnych zaawansowanych technologii wydaje się mała komfortową metodą rejestracji. Z tegoż względu warto rozważyć wybór autoklawu z drukarką lub z drukarką i dodatkowo USB. Pomimo, iż jest to zwykle większa inwestycja finansowa, to jednak przekłada się na komfort, oszczędność czasu, sprawność i nowoczesność w działaniu.

Autoklaw z drukarką i jego rola

Autoklaw z drukarką to szybki i wygodny sposób udokumentowania spełnianych wymogów sterylizacji. Wydruk wystarczy odpowiednio zarchiwizować w dokumentacji albo zeskanować dla zachowania większej jego trwałości. Jeszcze bardziej zaawansowaną formą od autoklawu z drukarką jest autoklaw z możliwością przeniesienia potwierdzeń i szczegółów procesów sterylizacyjnych na dowolny nośnik pamięci za pomocą wspomnianego wejścia USB. Może to być, np.: dysk, pamięć pendrive, płyta CD itp. Pamiętajmy o tym, że obowiązek archiwizacyjny w tym zakresie obowiązuje przez długi okres czasu – do nawet 10 lat.