Wyświetlanie jednego wyniku

Smarownica do końcówek stomatologicznych i jej znaczenie oraz kluczowa rola w procesie sterylizacji

Smarownica do końcówek stomatologicznych to urządzenie, które powinno zostać użyte przed rozpoczęciem właściwej sterylizacji narzędzi i instrumentów stomatologicznych. Celem zastosowania smarownicy jest oliwienie końcówek stomatologicznych, zarówno prostnic, jak i kątnic. Smarowanie końcówek stomatologicznych odbywa się w urządzeniu poprzez ruch oleju kierowanego sprężonym powietrzem przekazywanym ze źródła sprężonego powietrza za pomocą filtra. W ten sposób smarowanie końcówek stomatologicznych jest sprawne, wygodne, precyzyjne i szybkie.

Jaki jest efekt smarowania końcówek stomatologicznych?

Krótko mówiąc można to zdefiniować jako konserwacja końcówek stomatologicznych. Dzięki temu procesowi ich żywotność wzrasta i wydłuża się czas ich użytkowania. Jest to forma zabezpieczenia końcówek przed procesem dezynfekcji.

Oliwiarka do końcówek stomatologicznych – główne cechy

Urządzenie do smarowania końcówek stomatologicznych przeznaczone jest do smarowania jednocześnie 3 sztuk końcówek stomatologicznych. Posiada ono 3 programy do zastosowania w zależności od rodzaju smarowanej końcówki:

  • program S – zastosowanie do turbin
  • program L – zastosowanie do mikrosilników pneumatycznych i kątnic
  • program E – zastosowanie do kątnic zwalniających

Czas trwania procesu smarowania końcówek stomatologicznych w przedmiotowym urządzeniu wynosi zaledwie ok. kilkadziesiąt sekund – zależne od wybranego programu.

Zobacz również: