Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Urządzenia zaliczane do grupy zgrzewarek impulsowych to przyrządy, które za pomocą emitowanego ciepła są w stanie stopić niewielkie fragmenty materiałów papierowo-foliowych. Działając w ten sposób mogą doprowadzić do szczelnego połączenia dwu warstw tworzywa. Ze względu na swoje właściwości zgrzewanie impulsowe wykorzystywane jest do trwałego zamykania opakowań papierowo-foliowych.

Jak działa zgrzewarka impulsowa?

Zgrzewanie impulsowe polega na ściśnięciu i uplastycznieniu łączonych elementów tworzywa przy pomocy szybko nagrzewających się i następnie ochładzanych listew. W przeciwieństwie do procesu zgrzewania kontaktowego, w którym element ogrzewany jest w sposób ciągły, w impulsowym wystarczy jednorazowy, krótki impuls prądu elektrycznego o dużej mocy. Po nagrzaniu przepływ prądu zostaje przerwany, taśma stygnie i chłodzi zgrzew. Zgrzewanie impulsowe dzięki chłodzeniu złącza już w czasie docisku, eliminuj możliwość uszkodzenia tworzywa przed jego całkowitym schłodzeniem. Taka forma zabezpieczenia opakowań pozwala na natychmiastowe zapakowanie narzędzi chirurgicznych i innych elementów w świeżo uformowane paczki, które trafiają do autoklawów.

Zgrzewarki impulsowe – dlaczego warto je mieć?

Sterylizacja prowadzona w pakietach to bardzo efektywna, a zarazem bezpieczna i wygodna metoda. Zamknięte w foliowo-papierowym rękawie narzędzia mogą być przechowywane przez dłuższy czas po przeprowadzonym procesie i po rozpakowaniu nadają się od razu do użycia bez konieczności ponownego wyjałowienia. Zgrzewanie impulsowe cieszy się sporym zainteresowaniem z uwagi na bezpieczeństwo procesu oraz względy ekonomiczne. Rękawy są znacznie tańsze od samozaklejanych torebek, dlatego zakup zgrzewarki impulsowej jest opłacalny i szybko się zwraca. Dzięki niewielkim rozmiarom, przystępnej cenie i wydajności zgrzewarki impulsowe chętnie wykorzystywane są nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale także w prywatnych gabinetach lekarskich.

Zgrzewarka impulsowa w ofercie Yeson

Pragnąc dokonać zakupu zgrzewarki, warto rozejrzeć się za najlepszym rozwiązaniem, posiadającym niezbędne atesty oraz odznaczającym się odpowiednią wydajnością. W specjalnie wyselekcjonowanej ofercie Yeson, znajdą Państwo najwyższej jakości urządzenia, które z pewnością sprawdzą się jako element wyposażenia gabinetu lekarskiego lub stomatologicznego. Na szczególną uwagę zasługuje zgrzewarka impulsowa Best. Wyposażona w elektronicznie sterowany element grzejny, ma estetyczną oraz trwałą obudowę, a przy tym odznacza się bardzo niskim poborem energii. Natomiast, znajdująca się wśród aktualnych propozycji zgrzewarka impulsowa Smart – posiadająca podobne parametry oraz dostępna w podobnym przedziale cenowym co model Best – również należy do jednego z bardziej ekonomicznych oraz przystępnych rozwiązań. Posiadając specjalną funkcję oszczędzania energii, zgrzewarka impulsowa Smart automatycznie przechodzi w stan oczekiwania podczas przerwy w pracy. Oferta Yeson składa się z urządzeń w różnym przedziale cenowym, a także o różnych parametrach i funkcjach. Dzięki temu, bez problemu znajdą Państwo urządzenie odpowiadające poszczególnym oczekiwaniom oraz wymaganiom. Oprócz zgrzewarek, w naszej ofercie dostępne są także specjalne rękawy do sterylizacji, stanowiące podstawowy element wyposażenia tego urządzania.