YESON

Jaki autoklaw do salonu tatuażu?

Jaki autoklaw do salonu tatuażu?

Każdy salon tatuażu obligatoryjnie musi przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny. Tylko takie działanie jest gwarantem bezpieczeństwa i zdrowia klientów oraz personelu salonu tatuaży. Salon tatuaży jako miejsce bezpośredniego kontaktu narzędzi, instrumentów i akcesoriów z ciałem ludzkim, z płynami ustrojowymi itp. zobligowany jest do prowadzenia procesów sterylizacyjnych.

W tym przypadku dezynfekcja jest niewystarczająca. Pamiętajmy bowiem, że pomimo iż, często terminy dezynfekcja i sterylizacja są potocznie stosowane zamiennie to każdy z tych terminów definiujemy odrębnie. Tylko i wyłącznie proces sterylizacji narzędzi w salonie tatuaży niszczy mikroorganizmy – w postaci: wegetatywnej, przetrwalnikowej i zarodnikowej. Sterylizacja zapewnia 100% wyjałowienie przedmiotów. W każdym salonie tatuaży niezbędny jest sprzęt przeznaczony do omawianej sterylizacji.

Sterylizacja parowa w autoklawie – najczęściej stosowana metoda sterylizacji w salonach tatuaży

Sterylizacja parowa przebiega w salonach tatuaży z pomocą autoklawu. Jest to urządzenie kompleksowe, niedużych gabarytów, intuicyjne w obsłudze. Dla salonów tatuaży rekomendujemy autoklawy najwyższej klasy, czyli B.

Do salonu tatuaży poleca się autoklaw klasy B

Autoklaw klasy B do salonu tatuaży zapewnia najskuteczniejszą z dostępnych metod sterylizacji. Jest to autoklaw relatywnie najdroższy, z dostępnych na rynku, ale jednocześnie najskuteczniejszy i najbardziej uniwersalny. Autoklaw klasy B daje możliwość w salonach tatuaży na sterylizację wszystkich akcesoriów – zarówno tych zapakowanych jak i niezapakowanych. Autoklawy klasy B to skuteczna i precyzyjna sterylizacja w salonach tatuaży, zarówno produktów porowatych, przegubowych, nieregularnych, masywnych, czy narzędzi wąsko kanałowych. Dodatkowym atutem jest próżnia frakcyjna autoklawu klasy B, która doprowadza do redukcji powietrza wewnątrz komory autoklawu. Sprzyja to jeszcze dogłębniejszemu oddziaływaniu pary wodnej w jego hermetycznej komorze.

Jakie akcesoria do autoklawu przydadzą się w salonie tatuaży?

W procesie sterylizacji w autoklawie w salonach tatuaży przydadzą się nam także odpowiednie torebki i rękawy dedykowane jako opakowania do sterylizacji w autoklawach. Powinniśmy zaopatrzyć się również w odpowiednie paski testowe, które potwierdzają zmieniającą się barwą poprawność procesu wyjałowienia w autoklawie. Urządzenie, które również może nam przysłużyć się w salonie tatuaży to zgrzewarka do wspomnianych toreb i rękawów.

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę wybierając autoklawy do studia tatuaży?

Decydując się na autoklaw do studia tatuaży warto postawić na modele nowoczesne i bardziej zaawansowane. Wybierzmy autoklaw z intuicyjnym panelem dotykowym, z wbudowaną drukarką albo autoklaw z wejściem/wyjściem usb. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w szybki i komfortowy sposób archiwizować dowody przeprowadzonej sterylizacji, np.: dla potrzeb kontroli z Sanepidu itp.

Zobacz również: