YESON

Jak sterylizować głowice do mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja określana jest także jako mikropeeling. Pozwala na pozbycie się martwego naskórka, dzięki czemu skóra staje się znacznie lepiej odżywiona i niwelowanie są jej niedoskonałości. Znajduje zastosowanie głównie w wygładzaniu blizn i zmarszczek, ale także przy łagodzeniu objawów trądziku, rozstępów, czy wiotkiej skóry. Do tego rodzaju zabiegów wykorzystuje się między innymi głowice diamentowe, które poruszane po twarzy powodują usunięcie zrogowaciałego naskórka. W przypadku nieumiejętnego prowadzenia zabiegu lub w kontakcie z delikatną skórą może dojść do jej podrażnienia, czy mikrouszkodzeń, podczas których dojedzie do mikrokrwawień. Nawet w takiej sytuacji wymagana jest jałowość narzędzi, ponieważ jest to gwarantem bezpieczeństwa osób korzystających z usług. Dzięki temu skutecznie ogranicza się ryzyko rozprzestrzeniania zakażenia drobnoustrojami, w tym gronkowcem złocistym, czy wirusem HIV.

W jaki sposób prawidłowo wyławia się głowice służące do mikrodermabrazji?

Każdy gabinet kosmetyczny oferujący usługi z zakresu mikrodermabrazji, gdzie wykorzystuje się diamentowe głowice, musi mieć wyznaczone miejsce do czyszczenia i sterylizacji narzędzi. Istotny jest tutaj podział na strefę brudną, gdzie czyści się narzędzia oraz strefę czystą, gdzie poddaje się je procesom wyjaławiania. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się autoklaw, który pozwala na termiczną sterylizację. Można posłużyć się także specjalistycznymi lampami UV niszczącymi drobnoustroje. W obu przypadkach istotne jest zapakowanie poszczególnych narzędzi w specjalne rękawy, które zgrzewa się, tworząc szczelne, zamknięte opakowanie. W ten sposób czynnik dociera do wnętrza pakietu, jednocześnie chronione są one przed zewnętrznymi czynnikami biologicznymi.

Jaki autoklaw będzie najlepszy?

Do sterylizacji diamentowych głowic do mikrodermabrazji najlepiej sprawdzą się autoklawy klasy B, które mają opcję frakcjonowanej próżni wstępnej. Dostępne są one w wielu wariantach pojemnościowych w ofercie naszej marki. Spełniają one wszelkie wymogi i normy, wyposażane są w drukarki i porty na pamięć przenośną USB, co znacznie ułatwia prowadzenie zeszytu sterylizacji. Oprócz autoklawów polecamy także myjki ultradźwiękowe do czyszczenia głowic oraz zgrzewarki, które są niezbędne do tworzenia pakietów sterylizacyjnych. Nasza marka oferuje niezbędny sprzęt nie tylko do gabinetów kosmetycznych, ale także placówek medycznych, gdzie zachodzi konieczność wyjaławiania wykorzystywanych narzędzi.

Sprawdź również inne wpisy oraz artykuły: