YESON

Czy autoklaw jest potrzebny dla stylistki paznokci?

Autoklaw jest niezbędny w pracy osób zajmujących się stylizacją paznokci. Jest to wymóg konieczny do spełnienia, aby dany gabinet mógł funkcjonować zgodnie z przepisami sanitarnymi. Każda osoba korzystająca z tego rodzaju usług ma prawo zapytać, w jaki sposób sterylizowane są narzędzia. Brak sterylizatora jest podstawą do wszczęcia kontroli przez pracowników Sanepidu, ponadto takie kontrole prowadzone są okresowo, zazwyczaj z odpowiednim wyprzedzeniem.

Stylistyki paznokci wykorzystują w swojej pracy narzędzia, które mają kontakt z tkankami ludzkimi, głównie z płytką paznokcia, a także okolicą skórek, które mogą ulec przypadkowemu przerwaniu. Jest to wtedy otwarta droga dla różnego typu chorobotwórczych drobnoustrojów o działaniu wysoce szkodliwym dla naszego zdrowia. Wyjaławianie ich w autoklawie pozwala usunąć ich formy żyjące oraz przetrwalnikowe, przez co nawet w przypadku przerwania ciągłości tkanek, minimalizowane jest ryzyko zakażenia się.

Jakie wymagania musi spełniać autoklaw wykorzystywany w gabinetach świadczących usługi stylizacji paznokci?

Stylistyki paznokci powinny zaopatrzyć się w autoklawy klasy B do swoich gabinetów. Co oznacza wspomniana klasa? Takie urządzenia są najbardziej wydajne, są one także najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Wartym wspomnienia jest fakt, że mają one funkcję usuwania powietrza z wnętrza komory za pomocą krótkich impulsów pary wodnej. Dzięki temu tworzy się próżnia, co wpływa na efektywność procesów sterylizacji, dzięki temu narzędzia o skomplikowanej budowie, nawet kapilarnej są odpowiednio wysterylizowane, bo czynnik temperaturowy doskonale penetruje każde miejsce na nich powierzchni. W ten sposób można wyjaławiać między innymi:

• Metalowe cążki służące do obcinania paznokci

• Pilniczki do obrabiania wolnych końców paznokci

• Radełka do obcinania skórek

• Frezy do obróbki płytki paznokci

Przed umieszczeniem narzędzi konieczne jest także ich wyczyszczenie w urządzeniach wykorzystujących fale ultradźwiękowe, ich osuszenie a następnie umieszczenie w pakietach, które następnie poddaje się sterylizacji w autoklawie.

Gdzie znaleźć dobry autoklaw dla stylistyki paznokci?

Marka Yeson oferuje wysokiej klasy autoklawy klasy B, idealnie nadające się dla stylistek paznokci. Idealnie sprawdzą się urządzenia o pojemności 8 litrów, do których można umieścić pakiety z narzędziami przeznaczonymi do sterylizacji. Nasze urządzenia mają kilka programów pracy, wyświetlacz LCD, a także wbudowaną drukarkę oraz port USB, które znacznie ułatwiają prowadzenie zeszytu sterylizacji.

Przeczytaj również inne artykuły: