YESON

Jaka jest najlepsza mieszanka do myjki ultradźwiękowej?

Do myjek ultradźwiękowych należy używać wyłącznie dedykowanych do tego celu detergentów, co jest istotne z punktu widzenia zarówno efektywności czyszczenia, jak i dbałości o stan wyrobów. Niedopuszczalne natomiast jest stosowanie środków o właściwościach palnych lub wybuchowych. Fale ultradźwiękowe powstające wewnątrz urządzenia powodują lokalny wzrost temperatury, co może wiązać się z ryzykiem powstania pożaru, a nawet wybuchu. Najlepsze środki mają postać gotowych płynów, bądź koncentratów do rozrabiania z wodą według proporcji umieszczonych na etykiecie produktu. Są to mieszaniny różnych związków, w tym detergentów, które mają za zadanie usunąć między innymi tłuste zanieczyszczenia (takie preparaty są głównie na bazie alkoholu), środki powierzchniowo czynne, dosłownie odrywające brud z powierzchni narzędzi, dobrze penetrujące także wgłębione elementy, czy środki zmiękczające wodę i ułatwiające czyszczenie oraz wiele innych.

Dostosuj środek czyszczący do rodzaju wyrobu

W myjce ultradźwiękowej możemy czyścić różnego rodzaju wyroby, co czyni je najbardziej uniwersalnym urządzeniem spośród wszystkich dostępnych na rynku. Jednak kluczowy jest tutaj dobór odpowiedniej mieszanki, w zależności od rodzaju wyrobu:

  • W przypadku narzędzi chirurgicznych wykorzystuje się głównie środki o charakterze myjącym oraz wiruso- i bakteriobójczym. W zależności od producenta substancji, mogą mieć one szeroką kompatybilność materiałową, przez co można stosować je do różnego rodzaju narzędzi. Nierzadko zawierają one środki działające impregnująco na wyroby wykonane ze stali nierdzewnej.
  • Do czyszczenia zardzewiałych elementów stosuje się preparaty zawierające w swoim składzie substancje alkalizujące pozwalające na usunięcie warstewki utlenionego metalu.
  • Łagodne środki myjące do biżuterii, które sprawdzają się zwłaszcza w przypadku elementów zwierających oczka z delikatnych kamieni, czy pereł. Myjka skutecznie je doczyści bez niszczenia ozdobnych elementów.

Zwróć uwagę także na cechy urządzenia

Nawet najlepsza mieszanka nie doczyści artykułów bez myjki ultradźwiękowej. Dzięki emitowanym falom powstają niewielkie pęcherzyki kawitacyjne, które implodując, delikatnie odrywają zanieczyszczenia z każdej powierzchni. W ofercie marki Yeson dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń o pojemności od 2,5 do nawet 10 litrów, które świetnie sprawdzą się w placówkach medycznych, weterynaryjnych, czy gabinetach kosmetycznych.

Sprawdź także inne artykuły: