YESON

Czego nie można myć w myjce ultradźwiękowej?

Myjki ultradźwiękowe są szeroko rozpowszechnione na przykład w gabinetach kosmetycznych, czy medycyny estetycznej. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu zjawiska kawitacji, polegającego na działaniu ciśnienia zmieniającego wodę w parę wodną, co widoczne jest w postaci niewielkich bąbelków – pozwala to na pozbycie się mechanicznie zanieczyszczeń z powierzchni wykorzystywanych narzędzi. Tego rodzaju urządzenia przeważnie emitują fale o częstotliwości w zakresie od 18 do 120 kiloherców. Podczas użytkowania należy stosować się ściśle do zaleceń producenta zarówno w kwestii stosowania środków czyszczących, sposobu mycia, jak i elementów, które mogą być czyszczone w urządzeniu. Poniżej prezentujemy szczegółowo, czego nie można poddawać czyszczeniu w myjce ultradźwiękowej.

Myjka ciśnieniowa pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń nawet z trudnych miejsc, ale należy wyraźnie zaznaczyć, że w tego rodzaju urządzeniu nie można czyścić wszystkiego. Artykuły, które nie nadają się do czyszczenia metodą ultradźwięków to są między innymi:

– mikrofony

– kamery

– turbiny

– prostnice

– kątnice

– wyroby o właściwościach łatwopalnych.

Czyszczenie powyższych elementów w myjkach ciśnieniowych może je uszkodzić pod wpływem działania fal, a niektóre z nich mogą nawet ulec zapłonowi. Polecamy dobrze zapoznać się z zaleceniami producenta urządzeń, który określa, jakie narzędzia i przedmioty można utrzymać w czystości za pomocą wspomnianych myjek.

Postaw na sprzęt Yeson, który pozwoli na wyczyszczenie wielu narzędzi metodą ultradźwiękową

Firma Yeson oferuje wysokiej klasy urządzenia, które przydają się do czyszczenia narzędzi kosmetycznych i chirurgicznych, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane w gabinetach medycznych i kosmetycznych. Ponadto sprawdzą się także w laboratoriach i ośrodkach badawczych.

Zobacz inne wpisy, oraz produkty: