YESON

Myjka ultradźwiękowa do narzędzi chirurgicznych – obowiązkowe wyposażenie chirurgicznego gabinetu medycznego

Myjka ultradźwiękowa do narzędzi chirurgicznych to proste urządzenie, które w znaczący sposób ułatwia funkcjonowanie gabinetu chirurgicznego. Zapewnia jego wysoką jakość i bezpieczeństwo działania dla pacjentów oraz personelu medycznego. Narzędzia chirurgiczne wymagają całkowitej czystości, a w dalszym procesie jałowości przed ich zastosowaniem. Mycie narzędzi chirurgicznych ręcznie nie daje zadowalających efektów. W tym zakresie najskuteczniejszym sposobem jest myjka ultradźwiękowa, która dociera do wszelkich wgłębień, szczelin, czyści porowate powierzchnie i nieregularne kształty instrumentów chirurgicznych. Myjka ultradźwiękowa do narzędzi chirurgicznych jest nieodzowna do czyszczenia i dezynfekcji klasycznych akcesoriów chirurgicznych takich jak, np.: skalpele chirurgiczne, wzierniki chirurgiczne, ostrza, nożyce chirurgiczne, pęsety, rozwieracze, kleszczyki itp.

Działanie myjki ultradźwiękowej do narzędzi chirurgicznych i jej zalety

Myjka ultradźwiękowa do narzędzi chirurgicznych działa poprzez generowanie wysokich fal ultradźwiękowych, na częstotliwościach powyżej poziomu słuchu człowieka. W specjalnym roztworze znajdującym się w nierdzewnej wanience myjki ultradźwiękowej pod wpływem przedmiotowych fal, ciśnienia i temperatury dochodzi do fizycznego zjawiska tzw. kawitacji. W myjce ultradźwiękowej powstają w procesie czyszczenia mikropęcherzyki, które implodując blisko powierzchni czyszczonej usuwają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia.

Dodatkowo odpowiednio dobrany płyn dezynfekujący sprawia, że proces czyszczenia jest kompleksowy i efektywny. Ponadto bardzo dużym atutem myjki ultradźwiękowej do narzędzi chirurgicznych jest brak jej negatywnego oddziaływania na stan czyszczonych instrumentów chirurgicznych. Proces czyszczenia jest dla nich delikatny, nie niszczy ich powłoki, nie rysuje itp. Myjka ultradźwiękowa do narzędzi chirurgicznych pozwala także na wygodne i bezpieczne przechowywanie wyjałowionych akcesoriów.