YESON

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki ultradźwiękowej?

Myjki ultradźwiękowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Zaczęto wykorzystywać je w przemyśle do oczyszczania skomplikowanych elementów, które mają różnego typu zakamarki i zagłębienia. Z czasem trafiły także do gabinetów kosmetycznych i placówek ochrony zdrowia, gdzie służą do oczyszczania pęset, nożyczek, frez, czy innego rodzaju narzędzi mających kontakt z ludzkimi tkankami. Istota ich działania polega na wykorzystywaniu zjawiska kawitacji – zmniejszone ciśnienie wywołuje nagłą zmianę stanu skupienia z cieczy na gaz. Powstają wtedy niewielkie pęcherzyki, wymywające skutecznie zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. Jeśli zamierzamy wykorzystywać tę metodę w swoim gabinecie, czy warsztacie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii dotyczących zakupu urządzenia. Poniżej przeczytasz, czym powinna wyróżniać się dobra myjka, co pomoże dobrać Ci odpowiedni model dopasowany do Twoich potrzeb.

Moc i pojemność urządzenia

Każda myjka ultradźwiękowa działa na tej samej zasadzie. To, co różni poszczególne modele to między innymi zakres mocy, który należy dostosować do rodzaju czyszczonych elementów. Większość narzędzi powinno poddawać się czyszczeniu w urządzeniach o większej mocy, ale niższej częstotliwości drgań. Odwrotne parametry powinny być zastosowane w przypadku drobnych i trudnych do wyczyszczenia elementów, na przykład elektroniki. Kolejna istotna kwestia to pojemność urządzenia. Należy ją dopasować do rozmiarów narzędzi mających ulegać czyszczeniu. Najmniejsze mają około 2 – 2,5 litra pojemności, z kolei największe nawet od 6 do 10 litrów. Większe myjki ultradźwiękowe pozwalają na efektywne wyczyszczenie wielu narzędzi, co ma szczególne znaczenie w placówkach medycznych, gdzie wymagana jest nienaganna higiena. Warto zwracać uwagę także na dodatkowe wyposażenie, na przykład mniejsze koszyczki, w których można doczyścić niewielkie elementy. Przeważnie do wyboru mamy dwa typy urządzeń – analogowe oraz cyfrowe. Pierwsze z nich są niezawodne i najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Z kolei drugie są bardziej intuicyjne w obsłudze.

Gdzie znajdziesz dobrej jakości myjki ultradźwiękowe?

Marka Yeson oferuje wiele urządzeń przydatnych w gabinetach medycznych, czy kosmetycznych, w tym między innymi myjki ultradźwiękowe. Nasze urządzenia różnią się pojemnością, a także mocą i częstotliwością drgań fal, co pozwala dopasować je do naszych potrzeb. Do dyspozycji mamy myjki wykonane głównie ze stali nierdzewnej, ale posiadamy również urządzenia wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Są proste w obsłudze, a przy tym pracują efektywnie, dlatego doskonale doczyszczą narzędzia każdego typu.

Sprawdź również inne wpisy oraz produkty: