YESON

Myjka ultradźwiękowa laboratoryjna – niezastąpione urządzenie niezwykle skutecznie czyszczące narzędzia, czy akcesoria

Myjka ultradźwiękowa laboratoryjna to urządzenie kompleksowo czyszczące wyposażenie laboratorium, narzędzia, czy akcesoria wykorzystywane w nim. Ich ręczne umycie nie jest wystarczające ani skuteczne, bowiem jest niedokładne dla laboratoryjnych potrzeb i obowiązujących norm. Ręcznie nie będzie możliwe domycie wszystkich zakamarków, otworów, trudno dostępnych miejsc czy porowatych powierzchni. Dodatkowo wszelkiego rodzaju szorowanie, polerowanie w przypadku delikatnych akcesoriów nie jest zalecane, bowiem zniszczyło by to ich strukturę, fakturę itp.

Myjka ultradźwiękowa laboratoryjna jest w tym doskonała. Jej atutem jest brak jakichkolwiek ubytków czy nawet mikro uszkodzeń mechanicznych czyszczonych przedmiotów – nawet tych najdelikatniejszych. Jest to proces w pełni bezpieczny.

Pamiętajmy jednak, że myjka ultradźwiękowa laboratoryjna to wyłącznie proces czyszczenia i dezynfekcji (jeśli użyjemy w myjce odpowiednich preparatów). Nie jest to proces tożsamy ze sterylizacją, który następuje wyłącznie w urządzeniu typu autoklaw. Myjka ultradźwiękowa laboratoryjna wykorzystywana jest jako proces przedwstępny przed sterylizacją w autoklawie.

Jak działa myjka ultradźwiękowa laboratoryjna i jej niekwestionowane atuty? Co warto wiedzieć przy jej zakupie?

Myjka ultradźwiękowa laboratoryjna to niewielkiej wielkości urządzenie składające się z pojemnika ze stali nierdzewnej oraz generatora fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości.W środowisku wodnym dochodzi do rozprowadzania fal ultradźwiękowych i potocznie rzecz ujmując do drżenia wody. Jest to zjawisko tzw. kalwitacji, w wyniku którego powstają małe pęcherzyki pary wodnej, które implodując blisko czyszczonej powierzchni, rozbijają nawet najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń i całkowicie je usuwają.

Przy wyborze myjki ultradźwiękowej laboratoryjnej warto kierować się następującymi przesłankami:

  • moc działania w Watt
  • częstotliwość fal ultradźwiękowych wytwarzanych przez generator
  • przeznaczenie myjki
  • pojemność myjki
  • jakość stali nierdzewnej pojemnika
  • wyświetlacz cyfrowy, funkcja timera, przedziały timera do ustawienia
  • gabaryty
  • poziom hałasu i inne

Zobacz również: