YESON

Myjka ultradźwiękowa fryzjerska – wysokie standardy prowadzenia salonu piękności

W dobie dzisiejszych norm i oczekiwań konsumentów myjka ultradźwiękowa fryzjerska to nie tylko komfort dla fryzjerów, ale też spełnienie oczekiwań klienteli. Prowadzenie salonu fryzjerskiego i jego sukces w dużej mierze zależy od estetyki, czystości prowadzonych usług i otoczenia. Obecne standardy wymagają, aby przestrzeń była bardzo schludna i estetycznie prowadzona, a narzędzia i przyrządy zawsze czyste, regularnie zdezynfekowane i wysterylizowane. Myjka ultradźwiękowa fryzjerska jest bazowym urządzeniem, który w nowoczesny sposób pozwoli nam czyści, skutecznie domyć narzędzia oraz przeprowadzać ich dezynfekcję. Takich czynności nie da się przeprowadzić ręcznie, bowiem narzędzia często mają wiele trudno dostępnych zakamarków, porowatą powierzchnię etc., a przy tym są delikatne. Myjka ultradźwiękowa fryzjerska to krok w stronę innowacyjności i wysokich standardów świadczonych usług. Jej atutem jest bardzo dokładne czyszczenie bez mechanicznych uszkodzeń akcesoriów i narzędzi fryzjerskich.

Jak działa myjka ultradźwiękowa fryzjerska?

Myjka ultradźwiękowa fryzjerska to urządzenie , które składa się z pojemnika (koszyka) wykonanego z wysokiej jakości stali nierdzewnej, podpiętego do przetworników. Sercem myjki ultradźwiękowej fryzjerskiej jest generator fal ultradźwiękowych. Działanie myjki ultradźwiękowej fryzjerskiej polega na wytwarzaniu fal ciśnieniowych o wysokiej częstotliwości w środowisku wodnym. Wówczas dochodzi do tzw. zjawiska kawitacji. Potocznie mówiąc dochodzi do drżenia wody – w cieczy, blisko powierzchni mytych akcesoriów i przedmiotów powstają malutkie pęcherzyki pary wodnej, które implodują, wybuchają od wewnątrz i penetrują nawet najmniejsze cząsteczki zabrudzeń, które są odrywane i skutecznie usuwane.

Jeśli w myjce ultradźwiękowej znajduje się woda to poddawane procesowi myjki przedmioty są kompleksowo czyszczone. Jeśli z kolei do myjki wlejemy preparat dezynfekujący to wówczas proces ten będzie rozszerzony. Pamiętajmy jednak, że myjka ultradźwiękowa fryzjerska to mycie i dezynfekcja, ale nie sterylizacja. Proces czyszczenia w myjce ultradźwiękowej fryzjerskiej może być etapem wstępnym przed użyciem autoklawu do sterylizacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając myjkę ultradźwiękową do salonu fryzjerskiego?

Najważniejszym jest jakość materiałów wykonania – stal szlachetna powinna być jak najlepszej jakości. Kolejna kwestia to moc myjki, im większa moc tym większa skuteczność, np. 60W. Kolejnym parametrem jest częstotliwość fal, które wywoływane są przez generator myjki. Mogą one wahać się w przedziale od 25 do 130 KHz w poszczególnych modelach. Rozpiętość jest więc znaczna. Dla czyszczenia akcesoriów fryzjerskich, częstotliwość powinna wynieść minimum 35-50 KHz.

Dokonując wyboru myjki ultradźwiękowej fryzjerskiej kierujmy się również pojemnością myjki,czy ma być mała 2 litrowa, czy może zdecydowanie potrzeby nasze są większe i wskazana jest np. pojemność 12 litrów.

Idealnie, gdy myjka ultradźwiękowa fryzjerska posiada ceramiczną grzałkę i zastosowana technologia zapewnia równomierny rozkład fal.

Dostępne na rynku myjki ultradźwiękowe fryzjerskie posiadają wyświetlacz, który wskazuje na czas pracy myjki, a ich kształty są zwykle opływowe, niewielkich gabarytów, zgrabne i niezajmujące dużo miejsca w salonie.

Za pomocą myjki ultradźwiękowej fryzjerskiej doczyścimy m.in.: nożyczki, pilniki, frezarki, cążki i inne akcesoria.