YESON

Jak często wymieniać płyn w myjce ultradźwiękowej?

Myjki ultradźwiękowe są nowoczesnymi urządzeniami wykorzystywanymi do czyszczenia narzędzi, najczęściej tych, które mają kontakt z ludzkimi tkankami. Dlatego zajmują stałe miejsce w gabinetach stomatologicznych, kosmetologicznych i wielu innych. Ponadto znajduje zastosowanie także w czyszczeniu metalowych elementów, sprzętów elektronicznych, ale także sztućców. Podczas użytkowania wspomnianych urządzeń niezbędne okazuje się wykorzystanie specjalnych płynów, dedykowanych do czyszczenia metodą ultradźwiękową. Jeśli dopiero zaczynamy korzystać z myjki, warto wiedzieć, jak często wymieniać płyn czyszczący, aby urządzenie działało w sposób funkcjonalny, a przy tym nie ulegało uszkodzeniom. Praktyczne wskazówki w tej kwestii zawarliśmy w poniższym artykule, do którego lektury zachęcamy.

Kiedy najlepiej wymienić płyn wykorzystywany w myjce ultradźwiękowej?

Wielu producentów zaleca, aby płyn w myjce ultradźwiękowej był wymieniany po każdym cyklu czyszczenia. Jednak w praktyce wiele osób korzysta z niego kilkukrotnie – wtedy istotne jest przefiltrowanie roztworu, ponieważ drobinki zanieczyszczeń mogą wyraźnie wpływać na efektywność procesu kawitacji, a tym samym czyszczenia poszczególnych elementów. Jednak niewątpliwie warto go wymieniać jak najczęściej. Płyn należy wtedy wylać, wnętrze urządzenia przemyć wodą destylowaną, a następnie nalać świeżą porcję preparatu myjącego.

Dlaczego czystość płynu jest tak ważna?

Czysty płyn w myjce ultradźwiękowej działa bezpośrednio na procesy czyszczenia. W przypadku mocno zabrudzonych elementów wydziela się duża ilość drobinek, która może wpływać również na stan samego urządzenia. Jego wnętrze może znacznie szybciej skorodować, a przez to nie będzie nadawać się do użycia. Ponadto czysty płyn to czyste narzędzia, co jest szczególnie istotne w przypadku atrybutów wykorzystywanych w miejscach, gdzie wymagany jest wysoki poziom higieny. Są to gabinety branży beauty, czy placówki medyczne. Wtedy po każdym wyczyszczeniu zużytych narzędzi należy wymienić płyn na nowy.

Przeczytaj także inne wpisy: