YESON

Czym się różni zgrzewarka od pakowarki?

Zgrzewarka od pakowarki różni się tym, że pierwsza z nich wykorzystywana jest jedynie do zgrzewania papierowo-foliowych rękawów, z kolei drugie urządzenie stosuje się do pakowania produktów w opakowania foliowe wraz z usunięciem powietrza. Widzimy także wyraźne różnice w wyglądzie obu urządzeń.

Zgrzewarka ma widoczne miejsce do osadzenia rolki ze wspomnianymi powyżej rękawami, które rozwija się na określoną długość w zależności od tego, co chcemy umieścić wewnątrz tworzonego opakowania. Pakowarki są wyraźnie większe i kształtem przypominają sześcian – wewnątrz mają komorę, do której wkładamy produkt, który chcemy zapakować. W środku są obecne są także specjalne płytki, pozwalające na swobodną regulację pojemności komory.

Różnice w przeznaczeniu obu urządzeń

Oba urządzenia różnią się także przeznaczeniem. Zgrzewarki są powszechnie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie przeprowadza się sterylizację narzędzi. Są to między innymi laboratoria analityczne, gabinety chirurgiczne, stomatologiczne, laryngologiczne itp., a także gabinety świadczące usługi kosmetyczne, na przykład manicure. Pozwalają one na tworzenie tak zwanych pakietów. Urządzenie wykorzystuje wymienne rolki, których jeden z brzegów jest zgrzewany, a następnie wewnątrz umieszcza się jedno z narzędzi i zamyka za pomocą zgrzewania drugi koniec. Tak zamknięte narzędzia można poddać procesowi sterylizacji w autoklawie. Z kolei pakowarki są coraz częściej występującymi urządzeniami w branży gastronomicznej. Pozwalają one na zapakowanie żywności celem przedłużenia jej przydatności do spożycia, ale także podczas marynowania mięs i ryb, czy do tak zwanego gotowania sous vide. Wybrany produkt umieszczamy w mocnej, foliowej torebce i umieszczamy w komorze urządzenia. Po zamknięciu pokrywy powietrze jest usuwane, a wolny brzeg opakowania jest zamykany za pomocą zgrzewania. Jak widać, oba urządzenia różnią wyraźnie funkcje, jak również możliwości zastosowania.

Gdzie szukać wysokiej klasy urządzeń?

Marka Yeson oferuje szereg przydatnych urządzeń do placówek medycznych i gabinetów kosmetycznych, w tym zgrzewarki. Nasze produkty wyróżniają się efektywną pracą – równomiernie zgrzewają oba brzegi rękawów foliowo-papierowych, a przy tym są bardzo proste w obsłudze. Wspomniane urządzenia występują w wielu wariantach, które pozwalają na zgrzewanie pakietów o szerokości powyżej 30 centymetrów, ale także mniejszych dzięki wykorzystaniu pojedynczej zgrzewarki.

Sprawdź również inne produkty: