YESON

Myjka ultradźwiękowa do okularów – na czym polega jej działanie?

Myjka ultradźwiękowa do okularów to sposób na błyskawiczne i skuteczne czyszczenie okularów z wszelkiego brudu, zanieczyszczeń i bakterii. Okulary i soczewki kontaktowe to bardzo delikatny produkt i bardzo osobisty. Krystaliczna czystość okularów czy soczewek to gwarant komfortowego funkcjonowania na co dzień. Myjka ultradźwiękowa do okularów to hermetyczne urządzenie ze zbiornikiem, pokrywką i koszykiem ze stali nierdzewnej. Najczęściej do wyboru mamy kilka programów czyszczących, o określonej długości. Po ich zakończeniu następuje automatyczne zakończenie prac myjki. Myjka ultradźwiękowa do okularów działa za pomocą wysokich fal ultradźwiękowych. Generowane fale powodują powstanie w substancji płynnej, w wodzie zjawiska kawitacji, czyli tworzenia się mikropęcherzyków. Następnie wspomniane pęcherzyki implodują tuż przy powierzchni czyszczonego obiektu, odrywając tym samym od niej wszelkie zabrudzenia.

Myjka ultradźwiękowa do okularów może przybierać różne rozmiary, ale zwyczajowo jest podręcznym i niewielkim urządzeniem. Może być prostą konstrukcją lub bardziej zaawansowanym przyrządem z wyświetlaczem i określonymi funkcjonalnościami i programami.

Gdzie sprawdzi się myjka ultradźwiękowa do okularów – jej różne zastosowania

Myjka ultradźwiękowa do okularów to nie tylko zastosowanie w optyce, to szereg zastosowań np.: w następujących branżach:

• Jubilerstwo
• Stomatologia
• Motoryzacja
• Elektronika
• Militaria
• Numizmatyka

Może być też bardzo przydatnym gadżetem każdego gospodarstwa domowego. Myjka ultradźwiękowa do okularów skutecznie usuwa brud i nadaje się do zastosowania z obiektami o skomplikowanym kształcie, z wieloma niedostępnymi miejscami, szczelinami. Dodatkowo przedmioty np.: omawiane okulary po procesie czyszczenia w myjce ultradźwiękowej są higieniczne i bezpieczne w użytkowaniu, mogą mieć bezpośredni kontakt ze skórą.