YESON

Mały autoklaw do salonu kosmetycznego – nieduże gabaryty, poręczny i szybki, a przy tym niezastąpiony, by spełniać normy i standardy

Mały autoklaw do salonu kosmetycznego to niewielkie urządzenie, hermetycznie zamykane, które wytwarza wysoką temperaturę i tym samym ciśnienie. Pod wpływem pary wodnej i ciśnienia wewnątrz autoklawu dochodzi do procesów fizycznych, których efektem jest sterylizacja, czyli wyjałowienie przedmiotów poddanych tym procesom. Sterylizacja nie jest pojęciem tożsamym z dezynfekcją. Różnica odnosi się do eliminowanych drobnoustrojów. Dezynfekcja to wyłącznie wegetatywne formy drobnoustrojów, autoklaw i jego sterylizacja to wyzbycie się wszelkich form drobnoustrojów. Prowadzenie salonu kosmetycznego wiąże się ze sterylnością przestrzeni i wykorzystywanych akcesoriów i narzędzi. Przy zabiegach kosmetycznych – nawet tych najdrobniejszych – może dojść do przerwania ciągłości skóry i tym samym wprowadzeniu bakterii, wirusów czy innych toksyn do organizmu – w sytuacji zastosowania niesterylizowanych narzędzi wielokrotnego użytku. Nawet najmniejszy zakład kosmetyczny powinien – w oparciu o przepisy i estetykę oraz etykę działalności – posiadać własny autoklaw lub oddawać akcesoria do usługi sterylizacji. Własny mały autoklaw do salonu kosmetycznego okazuje się być zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem, które zwróci się w szybkim czasie. Małe autoklawy kosmetyczne dostępne na rynku to nieduże gabaryty – zmieści się na blacie roboczym małego salonu, posiada także nowoczesny i zgrabny wygląd. Dostępne są również małe i mobilne, kompaktowe autoklawy kasetowe, które są najmniejsze z możliwych i dostępnych, a przy tym bardzo funkcjonalne do codziennego, wielokrotnego „odświeżania” sterylizacji tuż przed zabiegiem w krótkim czasie.

Co ważne jest przy wyborze małego autoklawu do salonu kosmetycznego?

Mały autoklaw do salonu kosmetycznego to przede wszystkim konieczność poznania jego parametrów technicznych. Ważnym jest poziom ciśnienia wytwarzanego przez mały autoklaw do salonu kosmetycznego. Im większe ciśnienie tym skuteczniejszy proces i wyjałowienie drobnoustrojów i ich przetrwalnikowych form. W przypadku małego autoklawu do salonu kosmetycznego należy zwrócić uwagę na klasę autoklawu. Wyróżniamy 3 rodzaje oznaczone następująco: B,S i N. Najbardziej uniwersalnym i rekomendowanym małym autoklawem jest klasa B, która umożliwia sterylizację produktów niepakowanych, jak i tych pakowanych. O klasę niżej znajduje się autoklaw S, wyłącznie do niepakowanych akcesoriów. Klasa z oznaczeniem S to najniższa z wyróżnionych. Kolejne istotne parametry małego autoklawu do salonu kosmetycznego to czas pracy i jego długość – szybkie procesy sterylizacji w autoklawie to w przypadku niedużego salonu możliwość sterylizacji na bieżąco, tuż przed danym zabiegiem. Należy również przeanalizować poziom hałasu autoklawu, jego rzeczywistą pojemność, a także energooszczędność i poziom poboru wody. Wszystko to rzutuje na koszty jego eksploatacji. Dodatkowo mały autoklaw do salonu kosmetycznego może posiadać zintegrowaną drukarkę, która pozwoli na wydrukowanie dokumentacji przeprowadzonych sterylizacji na żądanie. Za pomocą wejścia USB możemy też elektronicznie zapisywać wyniki, które konieczne są i wymagane dla potrzeb chociażby kontroli instytucji sanitarnych. Dostępne małe autoklawy posiadają także intuicyjne i wygodne wyświetlacze cyfrowe informujące o trybie pracy i czasie. Kolejnym, niezwykle ważnym parametrem jest zdolność usuwania z komory sterylizacyjnej powietrza. W autoklawie powietrze – jako gorszy przewodnik ciepła – obniża i wydłuża skuteczność procesu sterylizacji. Dlatego tak ważnym jest, aby mały autoklaw pozwalał na jego całkowitą eliminację wewnątrz.