YESON

Jaki autoklaw do salonu manicure?

Salony manicure, podobnie jak jednostki oferujące usługi medyczne muszą być wyposażone w urządzenia do sterylizacji narzędzi, najczęściej są to autoklawy, wykorzystujące działanie pary wodnej o wysokiej temperaturze, powstającej dzięki zwiększaniu ciśnienia wewnątrz urządzenia. Pozwala to na pozbycie się przeważającej większości drobnoustrojów o działaniu chorobotwórczym. Salony manicure są miejscami, w których może dojść do przypadkowego przerwania ciągłości skóry i potencjalnego wniknięcia tą drogą bakterii, czy wirusów, dlatego szczególną wagę należy przywiązywać do higieny wykorzystywanych narzędzi. W poniższym wpisie podpowiadamy, jakie urządzenie do sterylizacji będzie najlepsze do gabinetów oferujących usługi manicure.

Jakiej klasy urządzenie sprawdzi się w salonie manicure?

Do salonu manicure najlepiej wykorzystać autoklaw klasy B – tego rodzaju urządzenia nazywane są często autoklawami medycznymi, ponieważ w tego rodzaju placówkach spotykane są one najczęściej. Czym wyróżnia się wspomniana klasa urządzeń? Pod względem technologicznym są one najbardziej zaawansowane, a tym samym są wysoce funkcjonalne, jeśli chodzi o wyjaławianie sprzętu. Ich funkcjonowanie opiera się w głównej mierze na działaniu próżni, która uzyskiwana jest między innymi dzięki wstrzykiwaniu pary do wnętrza urządzenia. Dzięki temu można wyjaławiać w nich większość artykułów wielorazowych, łącznie z tymi o cechach kapilar, bez obaw o zaleganie na ich powierzchni pozostałości cieczy. Autoklaw do salonu manicure zgodny z PN-EN 13060+A1:2018-12 to gwarancja pełnej funkcjonalności urządzenia, pozwalającego na bezpieczną sterylizację wykorzystywanych narzędzi. Warto zwrócić uwagę nie tylko na klasę urządzenia, jak również na jego pojemność. Dlatego dobrze jest określić ilość wykorzystywanych narzędzi, na przykład w ciągu całego dnia, aby potem wszystkie poddać sterylizacji. W wielu salonach doskonale sprawdzą się niewielkie urządzenia o pojemności od 2 do 8 litrów. Warto zwrócić uwagę również na czas trwania cyklu pracy. Wiele małych modeli działa przez kilkadziesiąt minut, nierzadko urządzenia o większej pojemności działają nieco dłużej.

Wybierz urządzenia oferowane przez firmę Yeson

Firma Yeson oferuje urządzenia przeznaczone do sterylizacji narzędzi – w salonach manicure polecamy wykorzystać modele serii E i E Black o pojemności 8 litrów. Mają wbudowanych kilka programów pracy, wyposażone są w 3 tacki i dedykowany im uchwyt, ponadto obowiązkowo mają zastosowany zawór bezpieczeństwa i automatyczne bezpieczniki. Warto dodać, że wspomniane urządzenia mają także ekran LCD, mają również możliwość tworzenia wydruków lub zgrywania plików na pamięć USB. W ofercie naszej firmy obecne są również autoklawy o większej pojemności, dlatego oferowane przez nas urządzenia z łatwością można dopasować do potrzeb każdego salonu manicure.

Zobacz także inne wpisy i produkty: