YESON

Jaką temperaturę powinna mieć myjka ultradźwiękowa?

Dobra myjka ultradźwiękowa powinna generować temperaturę w zakresie od 40 do 60 stopni Celsjusza. Wspomniana wartość w zupełności wystarcza do doczyszczenia wielu przedmiotów, jednak co ważne, wpływa ona na efektywność procesu. Można porównać to do działania domowych środków czyszczących – w ciepłej wodzie rozpuszczają się znacznie lepiej i efektywniej zmywają brud, na przykład podczas prania. Podobnie działa myjka ultradźwiękowa. Do komory urządzenia nalewa się roztwór płynu (dostępnego przeważnie w postaci koncentratu) i wody destylowanej. Po uruchomieniu generator powoduje wzrost temperatury cieczy i pojawienie się pęcherzyków wypełnionych próżnią, które niczym magnes odrywają zanieczyszczenia z powierzchni. Specjaliści wskazują, że niższe wartości temperatury powinny być stosowane do delikatnych przedmiotów, na przykład biżuterii, ponieważ w ten sposób minimalizuje się ryzyko ich uszkodzenia podczas czyszczenia. Z kolei wyższa temperatura (nierzadko nawet przekraczająca standardowy zakres 60 stopni Celsjusza) sprawdzi się do doczyszczania metalowych, mocno zabrudzonych narzędzi. W ten sposób z metalu można usunąć warstewkę rdzy.

Nie tylko temperatura wpływa na efektywność procesu kawitacji

Na efektywność pracy wspomnianych urządzeń wpływa nie tylko temperatura, jednak im jest ona wyższa, tym więcej pęcherzyków kawitacyjnych możemy zauważyć w komorze myjki. Równie istotnym parametrem jest jej moc oraz częstotliwość, z jaką pracuje. W salonach kosmetycznych w zupełności wystarczą urządzenia o mocy od 50 do 70 watów, które skutecznie doczyszczą głowice do dermabrazji, pilniki, czy frezarki.

Jaka temperatura panuje w myjkach ultradźwiękowych marki Yeson?

W ofercie marki Yeson znajdziesz wysokiej klasy myjki ultradźwiękowe, w których można ustawić temperaturę w zakresie od 20 do 80 stopni Celsjusza. Dzięki temu z łatwością doczyszczają one każde narzędzie, ponadto cechuje je wszechstronne zastosowanie – od salonów kosmetycznych, manicure i pedicure, po placówki medyczne, gabinety weterynaryjne, czy ośrodki badawcze.

Przeczytaj również inne wpisy: