YESON

Czy myjki ultradźwiękowe muszą być pełne?

Myjki czyszczące, wykorzystujące fale dźwiękowe są obecnie urządzeniami, które pozwalają doczyścić nawet najdrobniejsze narzędzia z zanieczyszczeń. Z tego powodu wykorzystuje się je do mycia narzędzi chirurgicznych, artykułów do manicure i pedicure, dobrze radzą sobie także z monetami pokrytymi patyną, czy zardzewiałymi wyrobami metalowymi. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że prawidłowy sposób działania tego rodzaju urządzeń opiera się na wykorzystaniu dobrych płynów czyszczących, ale także odpowiednim postępowaniu podczas ich używania, o czym szerzej piszemy poniżej.

Jak prawidłowo napełniać myjki ultradźwiękowe?

Każda myjka ultradźwiękowa składa się z komory, do której wlewamy płyny czyszczące oraz wyroby, które zamierzamy w ten sposób umyć. W wielu przypadkach producenci urządzeń nanoszą informację dotyczącą ich wypełniania w instrukcji obsługi, nierzadko wewnątrz pojemnika jest także podziałka sygnalizująca granicę maksymalnego napełnienia. Przyjmuje się, że myjki ultradźwiękowe nie powinny być pełne. Powinno umieścić się w niej narzędzia i zalać płynem do wysokości około 2/3 komory. Zbyt duża ilość płynu może skutkować wylewaniem się płynu na zewnątrz i zachlapaniem blatu stołu, a zbyt mała spowoduje niedostateczne doczyszczenie elementów. Tutaj należy kierować się zasadą, że wszelkie wyroby muszą być zalane w pełni cieczą. Cykl pracy takiej myjki zamyka się maksymalnie w czasie 30 minut, dlatego po tym czasie możemy wymienić płyn i wyczyścić kolejne narzędzia. Nie wolno także uruchamiać pustego urządzenia, ponieważ skutkuje to przegrzaniem grzałek i uszkodzeniem przetworników, przez co nie będzie się ono nadawać do użytku.

Wybierz myjkę ultradźwiękową o dużej pojemności, którą wykorzystasz do doczyszczenia narzędzi

Stosując się do powyższych zaleceń mamy pewność, że myjka ultradźwiękowa posłuży nam przez długi czas. Jak widać, nie należy umieszczać w niej zbyt dużo narzędzi. Jeżeli jednak każdorazowo do wyczyszczenia mamy dużo wyrobów, warto zdecydować się na urządzenie o dużej pojemności, które z pewnością przyda się między innymi w placówkach medycznych. Marka Yeson oferuje myjki Steel UC o pojemności 10 litrów, generujące fale ultradźwiękowe o wartości 40 kiloherców. Urządzenie wyposażone jest w 4 przetworniki, a moc grzałek wynosi 200 watów. Obudowa myjki wykonana jest ze stali nierdzewnej, dlatego prawidłowo użytkowana z pewnością sprawdzi się przez wiele lat.

Zobacz również inne wpisy oraz produkty: