YESON

Czy można mieć autoklaw w domu?

Na użytek prywatny urządzenie do sterylizacji nie jest niezbędne. Używane przez nas cążki, nożyczki, czy obcinacz do skórek możemy dezynfekować za pomocą dedykowanych preparatów, czy dzięki spirytusowi salicylowemu. Jeżeli jednak w domu oferujemy usługi z zakresu manicure, czy pedicure, wtedy autoklaw jest niezbędny, ponieważ pozwala on pozbyć się z powierzchni wykorzystywanych narzędzi szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów, na przykład grzybów i bakterii zarówno w postaci wegetatywnej, jak i przetrwalnikowej. W ten sposób ograniczamy ryzyko zakażenia wirusem zapalenia wątroby, gronkowcem, a nawet wirusem HIV. Konieczne jest wtedy stworzenie specjalnego miejsca, gdzie narzędzie będą czyszczone, dezynfekowane i poddawane sterylizacji, jak również prowadzenie zeszytu sterylizacji. Zawiera się tam podstawowe informacje, takie jak data, kolejny numer sterylizacji, parametry prowadzonego procesu oraz wyniki przeprowadzonych kontroli. Są to wymogi ściśle regulowane przez przepisy, które muszą być zachowane dla zdrowia osób korzystających z naszych usług.

Jak wybrać dobre urządzenie?

Jeżeli świadczymy drobne usługi kosmetyczne, manicure, czy pedicure, wystarczy nam mały autoklaw, na przykład o pojemności 8 litrów. Polecamy nasze urządzenia klasy E, dedykowane między innymi salonom kosmetycznym oraz SPA. Są bardzo proste w obsłudze – w skład wyposażenia wchodzi intuicyjny w obsłudze wyświetlacz LCD w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej), port USB oraz drukarka. Autoklaw ma 9 trybów pracy oraz próżnię frakcjonowaną. Zajmuje niewiele miejsca, dlatego idealnie sprawdzi się w domu.

Co sterylizuje się w domowym autoklawie?

Autoklaw jest niezbędny do sterylizacji narzędzi wykorzystywanych wielokrotnie. W zależności od świadczonych usług mogą to być nożyczki, cążki, czy pęsety. Oczyszczone i zdezynfekowane umieszcza się w opakowaniach, a następnie w autoklawie. Po zakończonym procesie sterylizacji gotowe pakiety przechowuje się w suchym miejscu, aż do ponownego użycia narzędzi.

Zobacz także inne wpisy, oraz produkty: