YESON

Autoklawy pionowe to zaawansowane i ergonomiczne urządzenia

Autoklawy pionowe to urządzenia, które znajdują szerokie zastosowanie w sterylizacji różnego typu materiałów. Linia zaawansowanych autoklawów pionowych wykorzystywana jest w centrach medycznych i laboratoriach. Dostępne autoklawy pionowe to bowiem obok podstawowego wyposażenia, także szereg dodatkowych i wysoce użytkowych funkcjonalności. Są to najczęściej większe rozmiarowo autoklawy, stojące, z pokrywą otwieraną horyzontalnie. Ten sposób otwierania pokrywy zapewnia maksymalną ergonomię pracy i komfortową obsługę urządzenia w trakcie procesu sterylizacji.

Jakie instrumenty podlegają sterylizacji w autoklawach pionowych?

Autoklawy pionowe dedykowane są zwłaszcza do sterylizacji odpadów, płynów, szkła, butelek, pojemników, narzędzi, instrumentów i innych akcesoriów medycznych i laboratoryjnych.

Cechy dobrych jakościowo autoklawów pionowych

Autoklawy pionowe wykonane są ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Sterowanie procesem w autoklawach pionowych zachodzi automatycznie poprzez mikroprocesor. W autoklawach pionowych dostępne są określone programy sterylizacji i to od ich liczebności w dużej mierze zależy funkcjonalność i stopień zaawansowania technologicznego autoklawu pionowego.

Autoklawy pionowe posiadają zawór bezpieczeństwa, czujnik otwartej pokrywy oraz termostat. Materiał wykonania minimalizuje ryzyko poparzenia się w różnych sytuacjach nadzwyczajnych. Tego typu tworzywo zwłaszcza dotyczy pokrywy autoklawu pionowego, która to najbardziej narażona jest na działanie wysokiej temperatury. W autoklawach pionowych znajdują się też specjalne otwory wentylacyjne, których celem jest odprowadzanie wysokiej temperatury. Nowoczesne autoklawy pionowe cechuje przede wszystkim elektronika sterująca, intuicyjny panel obsługowy, wyświetlacz wysokiej jakości.

Autoklawy pionowe – bezpieczeństwo ponad wszystko

Decydując się na zakup autoklawu pionowego należy kierować się jego funkcjonalnościami, ale także poziomem zagwarantowania bezpieczeństwa jego użytkowania. Przykładem takich zabezpieczeń jest m.in. wyłącznik reagujący na skoki napięcia energii elektrycznej i zmiany jego natężenia. Dodatkowo autoklaw pionowy może posiadać czujniki oraz bezpieczniki monitorujące poziom wody, temperaturę i ciśnienie. Dla potrzeb bezpieczeństwa autoklawy pionowe posiadają programowalne oraz mechaniczne zabezpieczenie przed otwarciem się drzwi w komorze autoklawu. Wszystko to rzutuje na bezpieczeństwo użytkownika i samego urządzenia.

Najczęściej dostępne rozmiary i pojemności autoklawów pionowych?

W ofercie znajdziemy autoklawy pionowe w różnych wymiarach zewnętrznych, wymiarach samej komory i jej pojemnościach. Przykładowe modele według kryterium pojemności komory to:

  • autoklawy pionowe o pojemności 31 litrów
  • autoklawy pionowe o pojemności 65 litrów
  • autoklawy pionowe o pojemności 85 litrów
  • autoklawy pionowe o pojemności 110 litrów
  • autoklawy pionowe o pojemności 160 litrów itp

Zobacz także: