YESON

Akcesoria do sterylizacji – niezastąpione dla zapewnienia bezpieczeństwa w placówkach medycznych, laboratoryjnych, a także w kosmetologii i fryzjerstwie

Akcesoria do sterylizacji to instrumenty i materiały, które pozwalają na skuteczną i efektywną dezynfekcję i sterylizację wszelkich użytkowanych elementów, które mają bezpośrednią styczność z ludzkim ciałem. Właściwie przeprowadzony ich proces czyszczenia, dezynfekcji czy też całkowitego wyjałowienia, czyli sterylizacji jest wymogiem prawnym i społecznym. To gwarant naszego bezpieczeństwa jako pacjentów, użytkowników i personelu. Akcesoria do sterylizacji są niezbędne w placówka sensu stricte medycznych, ale także we wszelkich gabinetach estetyki, piękności i szeroko rozumianego spa.

Akcesoria do sterylizacji pozwalają na wyjałowienie akcesoriów w skuteczny i szybki sposób, odpowiednio udokumentowany dla potrzeb kontroli, potwierdzony testami i wskaźnikami oraz zgodny z prawnymi normami. Dodatkowo akcesoria do sterylizacji mają za zadanie zadbanie o jakość i żywotność narzędzi i instrumentów podlegających sterylizacji. Akcesoria do sterylizacji pełnią również ochronną funkcję.

Akcesoria do sterylizacji – autoklaw i myjka ultradźwiękowa jako wiodące urządzenia dla 100% higieny

Autoklaw do sterylizacji to podstawowe urządzenie sterylizujące metodą wysokiej temperatury, dużego ciśnienia oraz wytworzonej pary wodnej. Do gabinetów medycznych rekomendowany jest autoklaw najwyższej klasy, czyli B, który zapewnia najwyższy poziom sterylizacyjny. W autoklawach typu B można czyścić wszystkie typy materiałów, nawet te problematyczne, skomplikowane, o budowie kapilarnej. Myjka ciśnieniowa jest również bardzo funkcjonalnym akcesorium, które pozwala na dogłębny proces czyszczenia, bez uszkodzenia narzędzi. Czyszczenie jest kompleksowe i dokonywane za pomocą ultradźwiękowych fal.

Jakie akcesoria do sterylizacji są niezbędne?

Akcesoria do sterylizacji to także wszelkie środki, które zapewniają większą efektywność procesów. Należą do nich np. rękawy papierowo-foliowe czy wszelkie torebki przeznaczone do sterylizacji. Istotne są również różnorodne pojemniki do sterylizacji, dedykowane gąbki, taśmy przeznaczone do zamykania pakietów sterylizacyjnych. Przydadzą się także płyny dezynfekujące i inne detergenty czyszczące.

W przypadku korzystania z autoklawów, istotnymi akcesoriami do sterylizacji są wskaźniki biologiczne i chemiczne, które służą do wieloparametrowej kontroli procesu sterylizacji w autoklawie. Na wskaźnikach takich pojawia się nadruk wykonany atramentem wskaźnikowym, zmieniający kolor pod wpływem prawidłowo przeprowadzonego procesu sterylizacji. Testy należy wykonywać okresowo, po naprawach lub remoncie autoklawu, a także gdy autoklaw wykazuje nieprawidłowe działanie oraz przy zmianie personelu obsługującego autoklaw.

Rękawy do sterylizacji to z kolei akcesoria, które stanową skuteczne i szczelne opakowanie sterylizacyjne. Umożliwiają łatwą identyfikację narzędzia, spełniają zasady aseptyki, pozwalają na dłuższe przechowywanie wysterylizowanego narzędzia po dokonanym procesie. Akcesoria do sterylizacji przydatne do pakietów sterylizacyjnych w rękawach papierowo-foliowych? To oczywiście zgrzewarki, które służą do szybkiego zamknięcia końców rękawa za pomocą szczelnego zgrzewu.