YESON

Autoklaw przelotowy

Autoklaw przelotowy – do czego służy to urządzenie? Czym się charakteryzuje?

Autoklaw przelotowy to duży autoklaw przemysłowy, który wykorzystywany jest głównie w laboratoriach badawczych, laboratoriach przemysłowych, działach badania jakości, w działach R&D Research and Development itp.

Jest to autoklaw poziomy, dwudrzwiowy, który służy do zainstalowania pomiędzy strefą czystą danego obiektu a strefą o niższej klasie czystości. Autoklaw montowany jest we wnęce ściany. Autoklaw przelotowy jest dwustronny i umożliwia załadunek wsadu oraz start danego programu po stronie „mniej czystej” lub tzw. „brudnej” i rozładunek oraz zwolnienie wsadu po tzw. „czystej stronie”. Obecne autoklawy przelotowe łączą rolę i mają również zalety wersji jednodrzwiowego autoklawu, oferując szybkie cykle sterylizacyjne, doskonałe efekty programów suszenia i duże możliwości załadunku.

Cechy nowoczesnego autoklawu przelotowego

Nowoczesne autoklawy przelotowe to odpowiedni i skuteczny system transportowy, to funkcjonalne tacki, kontenery, kosze i uchwyty. Autoklawy przelotowe posiadają specjalną barierę uszczelniającą przejście przez ścianę oraz inteligentne systemy kontroli otwierania drzwi. Na czym polega taki system? Tego typu funkcjonalność w autoklawach przelotowych to kontrola możliwości otwarcia obu przeciwległych drzwi w tym samym czasie. Gdy jedne z drzwi autoklawu przelotowego są otwarte to następuje automatyczna blokada uniemożliwiająca otwarcie drzwi po przeciwległej stronie. Drzwi nie otworzą się również, jeśli wsad nie przeszedł prawidłowego cyklu sterylizacji. Nowoczesne autoklawy przelotowe charakteryzuje także lekkość, relatywnie niewielkie gabaryty i zajmowanie niedużej przestrzeni w stosunku do pojemności komory sterylizacyjnej. Proporcje są więc bardzo korzystne dla użytkownika autoklawu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze autoklawu przelotowego?

Dostępne na rynku autoklawy przelotowe różnych producentów prezentują wiele interesujących funkcjonalności – tych podstawowych i dodatkowych. Na uwagę zasługują następujące zalety zaawansowanych autoklawów przelotowych:

  • kolorowe i duże wyświetlacze, ekrany dotykowe po obu stronach autoklawu
  • nowoczesność w obszarze instalacji autoklawu przelotowego i jego późniejszej konserwacji. Autoklawy przelotowe w wielu przypadkach montowane są na rolkach, aby łatwiej wysuwać je z otworu ściennego w celu serwisowania
  • duży wybór pojemności według potrzeb
  • minimalizacja kosztów zużycia energii elektrycznej i wody
  • uniwersalność i możliwość sterylizacji większości typów wsadów
  • nowoczesne systemy rejestracji i archiwizacji danych cyklów sterylizacyjnych
  • wiele dodatkowych funkcjonalności jak np.: monitoring temperatury, chłodzenie, odpowietrzanie, suszenie, ryglowanie i uszczelnianie komory itp.
  • doskonałe i jednorodne rozłożenie temperatury w autoklawie przelotowym

Zobacz także: