YESON

Mini autoklaw kosmetyczny – poręczne i niezawodne urządzenie do każdego gabinetu piękności

Mini autoklaw kosmetyczny to wyjątkowo kompaktowe urządzenie parowe do sterylizacji narzędzi i instrumentów użytkowanych w salonach kosmetycznych, studiach piękności, gabinetach estetyki, studiach tatuaży czy zakładach fryzjerskich. Autoklaw to urządzenie, które wykorzystywane jest w miejscach wymagających największej i szczególnej uwagi na sterylizację. We wszystkich placówkach medycznych.

Dzięki mini autoklawowi kosmetycznemu np. salon beauty będzie w pełni bezpieczny dla klientów i personelu. Postawmy na mini autoklawy kosmetyczne w klasie B. Jest to najwyższa klasa autoklawów, która daje gwarancję 100% wysterylizowania, czyli wyjałowienia narzędzi oraz instrumentów.

Jakie korzyści niesie mini autoklaw kosmetyczny w każdym gabinecie?

Mini autoklaw kosmetyczny to ochrona przed zakażeniami bardzo groźnymi i ciężkimi chorobami jak chociażby: wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz C, HIV, choroby wywołane grzybami Candia i inne.

Możemy bez obaw obsługiwać klientów, wiedząc, że oferujemy najwyższy standard higieny. W dobie koronawirusa aspekt ten stał się wyjątkowo ważny i doceniany przez wszystkich.

Mini autoklaw kosmetyczny ma nieduże rozmiary, co sprawia, że doskonale wkomponuje się nawet w najmniejsze przestrzenie kosmetyczne, nie zabierze dużo miejsca. Jest to nowoczesne urządzenie w formie kasetki, z wysuwaną szufladą na sterylizowane przedmioty.

Najważniejsze cechy mini autoklawu kosmetycznego

Mini autoklawy kosmetyczne oferują sterylizację parową we wspomnianych szufladach sterylizatora. Mieszczą zwyczajowo około 8 pakietów. Klasa B mini autoklawu medycznego podkreśla jego medyczny charakter, tym bardziej nadaje się do kosmetycznych placówek.

Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, mini autoklaw medyczny nie musi być zgłaszany w Sanepidzie ani w Urzędzie Dozoru Technicznego (warto łzawe jednak upewnić się, co do konkretnego modelu). Jego pojemność tego nie wymaga. Praca mini autoklawu kosmetycznego jest również relatywnie bardzo cicha i przez to komfortowa.

Mini autoklaw kosmetyczny wyposażony w zbiornik na wodę

Mini autoklaw kosmetyczny posiada własny wbudowany zbiornik na czystą wodę, nie trzeba podłączać zewnętrznego zbiornika. Najczęściej dostępnych jest kilka programów sterylizacji – w różnych temperaturach, w tym najkrótszy cykl uniwersalny dla narzędzi bez pakietów (około 9 minut wraz z suszeniem).

Zalety krótkich cyklów sterylizacji w mini autoklawach kosmetycznych?

Dużym atutem tego rozwiązania jest krótki czas ekspozycji narzędzi na działanie wysokiej temperatury, co chroni je i wpływa na dłuższą żywotność. Krótki czas działania mini autoklawów kosmetycznych umożliwia szybkie reagowanie personelu odnośnie wymogów higieny i sterylizacji pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Możliwość archiwizacji procesów wraz z mini autoklawem kosmetycznym

Każda przeprowadzona sterylizacja może zostać zapisana na karcie pamięci SD, bądź też na dysku przenośnym – mini autoklaw kosmetyczny najczęściej posiada wbudowane złącze USB. Mini autoklawy kosmetyczne zwykle dysponują przyjaznym i intuicyjnym interfejsem w języku polskim.