YESON

Czy frezy kamienne można sterylizować?

Frezy kamienne są istotnym elementem wyposażenia gabinetów oferujących usługi manicure i pedicure, ale także ze z zakresu podologii. W większości przypadków tworzy się je na bazie tlenku glinu, który dobrze obrabia okolice paznokci, czy skórek. Szczególną wagę należy przywiązywać do stanu narzędzi, które muszą być czyste i dobrze wyjałowione. Frezy kamienne można sterylizować – w każdym gabinecie kosmetycznym wymagany jest autoklaw, który pozwoli pozbyć się form przetrwalnikowych i wegetatywnych bakterii, grzybów, czy wirusów.

Dlaczego dbałość o sterylność narzędzi do manicure i pedicure ma tak duże znaczenie?

Frezy kamienne mają kontakt z tkankami ludzkimi, dlatego szczególnie istotne jest ich sterylizowanie po każdym użyciu. Stosowane podczas piłowania paznokci i obróbki wokół nich, a także do usuwania zrogowaciałej skóry. W niektórych przypadkach może dojść do przerwania ciągłości tkanek. W sytuacji, gdyby narzędzia były niewyjałowione, istnieje duże ryzyko zakażenia spowodowanego przez chorobotwórcze bakterie, czy wirusy. Wykorzystywanie autoklawów pozwala pozbyć się z powierzchni frezów niemal do 100 procent drobnoustrojów, skutecznie minimalizując ryzyko zakażenia.

Jak prawidłowo wyjaławia się frezy kamienne?

Aby skutecznie wysterylizować narzędzia, należy wykorzystać autoklaw, który pozwoli w szybki i kompleksowy sposób usunąć szkodliwe drobnoustroje. Podstawa to dokładnie doczyszczenie frez, najlepiej z wykorzystaniem myjki ultradźwiękowej, która dzięki zjawisku kawitacji w połączeniu ze specjalistycznymi koncentratami wymywa zanieczyszczenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Następnie zdezynfekowane i wysuszone narzędzia zamyka się w opakowaniach papierowo-foliowych i umieszcza w autoklawie. Urządzenie wykorzystuje gorącą parę wodną pod ciśnieniem, co niszczy zarówno formy wegetatywne, jak i przetrwalnikowe. Gotowe pakiety przechowuje się w suchym i zamkniętym miejscu – po rozerwaniu opakowania frezy nadają się ponownie do użycia. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy autoklawy w wielu wersjach pojemnościowych, które są łatwe w obsłudze i sprawdzą się w każdym salonie beauty. Zachęcamy także do zapoznania się z szerokim wyborem naszych myjek ultradźwiękowych i zgrzewarek do pakietów.

Sprawdź również inne wpisy: