YESON

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zgrzewarki?

Większość z nas kojarzy zgrzewarki z branżą gastronomiczną. W istocie powszechnie korzysta się z niej podczas zabezpieczania produktów spożywczych przed zepsuciem. Stanowią one także obowiązkowy element placówek medycznych oraz gabinetów kosmetycznych, czyli znajdziemy je wszędzie tam, gdzie wymagana jest sterylizacja stosowanych narzędzi w tak zwanych pakietach. Dzięki temu możliwe jest zgrzanie rękawów papierowo-foliowych, do których wkłada się nożyczki, skalpele, frezy, czy pęsety. Wtedy jedną stronę zgrzewa się w urządzeniu, a następnie umieszcza narzędzie i scala drugi brzeg. W ten sposób powstaje pakiet gotowy do sterylizacji. Niezwykle ważne jest, aby zgrzewarka pracowała wydajnie i skutecznie, ponieważ w pewnym stopniu to od niej zależy powodzenie procesu wyjaławiania narzędzi. Zatem czym kierować się podczas zakupu odpowiedniego urządzenia do gabinetu? Tego dowiesz się z lektury poniższego artykułu.

Najważniejsze cechy urządzenia

Przy zakupie zgrzewarki zwróć uwagę na jej moc oraz długość i szerokość zgrzewu. Są to dwie najważniejsze cechy urządzenia – moc informuje nas, jak wydajnie przeprowadzany jest proces zgrzewania. Najlepiej, aby miało ono moc w zakresie od 100 do 170 watów. Niezwykle ważne są także wymiary tworzonych pakietów. W tym przypadku powinniśmy dostosować je do potrzeb określonego obiektu. Jeżeli nasze pakiety do sterylizacji są mocno zróżnicowane, najlepiej jest wybierać zgrzewarki, które mają szeroki zakres obejmowania rękawa – najczęściej wymienia się tutaj długość wynoszącą 30 milimetrów i powyżej.

Często mamy do czynienia z urządzeniami typu „smart”. Mogą one wtedy zgrzewać zarówno szerokie, jak i węższe rękawy, dzięki czemu są wysoce efektywne. Podczas zakupu tego typu sprzętu warto zwrócić także na miejsce, gdzie będą osadzane rolki z rękawami foliowo-papierowymi. Mogą to być specjalne ramiona lub korytka, jednak zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku muszą pozwalać na swobodne rozwijanie rolki i mocno je osadzać, aby nie spadały w trakcie rozwijania.

Intuicyjna obsługa i kompaktowy charakter urządzenia

Podczas zakupu określonego typu zgrzewarki polecamy zwracać uwagę na prosty sposób jej obsługi. Nowoczesne urządzenia mają najczęściej wbudowane panele cyfrowe pozwalające na określenie, w którym momencie można przystąpić do zgrzewania. Niezwykle ważne jest także to, aby było ono kompaktowe, a przy tym osadzone stabilnie na blacie, co wpływa na efektywność przygotowywania pakietów do sterylizacji.

Zwróć uwagę na jakość wykonania

Samo urządzenie musi cechować się wysoką jakością wykonania – mowa tutaj o materiałach tworzących obudowę, a także o dopasowaniu poszczególnych elementów. Nie bez znaczenia pozostaje złączenie wszystkich części. Noże zgrzewarki powinny poruszać się gładko, to samo dotyczy dźwigni dociskającej część zgrzewającą do rękawa. Wysokiej klasy urządzenia zgrzewające znajdziesz w ofercie marki Yeson, podobnie jak urządzenia przydatne podczas sterylizacji, czyli autoklawy.

Sprawdź także Inne artykuły: