YESON

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego – jakie urządzenia są kluczowe dla osiągnięcia wysokiego poziomu jakości usług?

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego – oczywiście poza umiejętnościami i doświadczeniem personelu, który tworzy profesjonalny zespół kosmetyczny – to ważny element rzutujący na sukces, pozytywne opinie klientów, ich regularność rewizyt oraz jakość wykonywanych przez gabinet usług. Wyposażenie gabinetu kosmetycznego tworzy także profesjonalizm i kreuje stylizację wnętrza, która często w pierwszej kolejności przyciąga potencjalnego klienta. To np.: estetyczne i nowoczesne meble, jednocześnie komfortowe dla klienta i personelu obsługującego. Mowa tu przede wszystkim o fotelach kosmetycznych standardowych, hydraulicznych i elektrycznych, łóżkach i stołach do masażu, stolikach kosmetycznych, biurkach kosmetycznych, pomocnikach, taboretach, szafkach do przechowywania, brodzikach do pedicure, pochłaniaczach, odpowiednim oświetleniu itp. Pamiętajmy, aby wybierać produkty z jednej linii, o podobnych charakterze, kompatybilne i pasujące do siebie.

Poza tego typu standardowym wyposażeniem gabinetu kosmetycznego musimy zadbać o urządzenia, które zapewnią czystość i sterylność wykonywanych usług. Jest to nie tylko gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa, realizacja odpowiedzialności za wykonywane usługi, ale także wypełnienie norm i regulacji narzuconych przepisami prawa. W dobie panującej pandemii, pojawia się jeszcze większa świadomość dbałości o czystości, higienę, dezynfekcję i sterylizację, co powoduje, ze urządzenia służące tym procesom wysuwają się na pierwszy plan wyposażenia gabinetu kosmetycznego.

Zadbaj o sterylność i tym samym o bezpieczeństwo – wyposażenie gabinetu kosmetycznego, które spełnienia sanitarnohigieniczne normy

Narzędzia i akcesoria gabinetu kosmetycznego mogą uczestniczyć w zabiegach związanych z przerwaniem ciągłości tkanki, z krwią i innymi tego typu biologicznymi materiałami. Z tegoż względu wszystkie instrumenty kosmetologiczne muszą podlegać następującym etapom:

  • czyszczenie
  • suszenie
  • dezynfekcja
  • sterylizacja

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego, które jest kluczowe na każdym z tych etapów to po pierwsze myjka ultradźwiękowa kosmetyczna. Jest to proste urządzenie do dogłębnego czyszczenia nawet najbardziej wymagających kształtem czy tworzywem akcesoriów. Myjka ultradźwiękowa kosmetyczna wykorzystuje fale wysokiej częstotliwości do wywoływania w wodzie czy w dedykowanym płynie czyszczącym i dezynfekującym procesu tzw. kawitacji. Miliony mikro pęcherzyków implodując odrywa nawet najmniejsze zanieczyszczenia od powierzchni czyszczonej. Atutem jest, iż w myjce nie dochodzi do uszkodzeń czy jakiegokolwiek obniżenia wartości użytkowych i wizualnej przedmiotów. Do procesu sterylizacji z kolei niezbędnym wyposażeniem gabinetu kosmetycznego jest autoklaw. To urządzenie wykorzystuje hermetyczność obudowy oraz wysoką temperaturę i ciśnienie, na skutek czego powstała para wodna zabija mikroorganizmy biologiczne zarówno w wersji wegetatywnej jak i przetrwalnikowej. Oznacza to, że autoklaw dokonuje wyjałowienia akcesoriów, narzędzi kosmetycznych.

Pozostałe wyposażenie gabinetu kosmetycznego – co jest wymagane?

Posiadając omawiane powyżej wyposażenie gabinetu kosmetycznego – myjkę i autoklaw – należy zaopatrzyć się także w odpowiednie torebki, opakowania i rękawy do autoklawu i przechowywania wyjałowionych instrumentów kosmetycznych. Bardzo funkcjonalnym urządzeniem wyposażenia gabinetu kosmetycznego może okazać się także zgrzewarka do opakowań sterylizacyjnych, a także system uzdatniania wody, czyli urządzenie zapewniające stały dostęp do wody o wysokich parametrach wprost z wodociągu.