YESON

Sterylizator kulkowy – co to jest za urządzenie?

Sterylizator kulkowy to nieduże gabarytowo urządzenie, którego celem jest sterylizacja małych i średnich rozmiarowo acz bardzo potrzebnych narzędzi, akcesoriów i instrumentów w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich, SPA itp. W tego typu miejscach procesy sterylizacji, dezynfekcji i dogłębnego czyszczenia wiodą prym, jako gwarancja bezpieczeństwa dla klientów i personelu każdego gabinetu piękności. Sterylizator kulkowy do podstawowe urządzenie, które często kojarzone jest z procesem dezynfekcji, aczkolwiek dobre jakościowo modele to bardzo wysoki poziom sterylizacji i wyjałowienia przedmiotów – z zanieczyszczeń oraz bakterii i wirusów. Tam gdzie mamy do czynienia z możliwością przerwania ciągłości skory jest to aspekt konieczny i ponad to regulowany przepisami prawa.

Jak działa sterylizator kulkowy?

Sterylizator kulkowy posiada w swoim wnętrzu szklane kule, które w procesie sterylizacji zostają rozgrzane do wysokich temperatur, około 240 stopni Celsjusza. Wspomagają proces sterylizacji poprzez stopniowe uwalnianie swojego ciepła na zewnątrz. W sterylizatorze kulkowym – po jego uprzednim rozgrzaniu – umieszcza się sterylizowane przedmioty i rozpoczyna proces.

Sterylizator kulkowy i opinie użytkowników

Sterylizator kulkowy cieszy się bardzo dużym powodzeniem w salonach kosmetyczno-fryzjerskich, oferujących przede wszystkim popularne usługi manicure i pedicure. Ich zaletą jest nieduży koszt zakupu, niewielkie gabaryty oraz kompleksowość działania i możliwość wypełnienia regulacji prawnych w zakresie sterylizacji. Zgodnie z zasadami sprzęt przed użyciem musi być poddany wstępnej dezynfekcji, a następnie sterylizacji. Po zakończeniu tego procesu powinien być przechowywany w rekomendowanych opakowaniach, rękawach sterylizacyjnych. Dużą zaletą sterylizatora kulkowego jest jego bez inwazyjność w zakresie procesu czyszczenia, tzn. nie zmienia właściwości sterylizowanych przedmiotów i nie uszkadza ich. Przykłady narzędzi do sterylizatora kulkowego to: pęsety, frezy, nożyczki, pilniczki.