YESON

Jak smarować końcówki dentystyczne?

Końcówki dentystyczne są niezbędnym narzędziem pracy lekarzy stomatologów, które przydają się podczas obróbki szkliwa, w tym wywiercania otworów i szlifowania powierzchni zębów. Osadzane są one na elastycznych przewodach, które napędzane są specjalnymi silnikami, przez co możliwe jest wirowanie końcówek, a tym samym obróbka zębów. Aby można było bezpiecznie korzystać z końcówek dentystycznych konieczne jest ich smarowanie za pomocą dedykowanych olejów. Należy mieć na uwadze, że takie elementy są mocno eksploatowane, dlatego regularnie prowadzone smarowanie wpływa na przedłużenie żywotności końcówek.

W jaki sposób krok po kroku smarować dentystyczne końcówki?

Smarowaniem końcówek dentystycznych przeważnie zajmują się higienistki oraz asystentki stomatologiczne, które w sposób kompleksowy dbają o stan i higienę wykorzystywanych narzędzi. Niemniej proces konserwacji tego rodzaju wyrobów jest bardzo prosty i można go zamknąć w kilku punktach:

• Do smarowania końcówek stomatologicznych nadają się jedynie dedykowane do tego celu na bazie olejów smarnych.

• Najłatwiej proces smarowania wykonamy w urządzeniach zwanych smarownicami, które mają możliwość konserwowania od trzech do czterech rodzajów końcówek. Na początku konieczne jest nalanie płynu konserwującego do odpowiedniego zbiorniczka.

• Końcówki umieszczamy w urządzeniu i uruchamiany je. Olej smarujący przyciera postać aerozolu, który nie tylko konserwuje metalowe komponenty od wewnątrz, ale pozwala także na ich odpowietrzanie.

• Po kilkudziesięciu sekundach można wyjąc końcówki z urządzenia i przetrzeć je do sucha ręcznikiem papierowym.

• Tak przygotowane końcówki nadają się do sterylizacji w autoklawie. Proces smarowania chroni wspomniane elementy przed zużyciem, uszkodzeniami, ogranicza także osadzanie się bakterii. Nie należy tej czynności przeprowadzać po sterylizacji, gdyż wtedy czynnik termiczny nie będzie mógł dostatecznie dobrze wyjałowić końcówek.

Specjaliści zalecają, aby smarować końcówki stomatologiczne przynajmniej raz dziennie, a najlepiej co 4 godziny, ponieważ dzięki temu możliwe jest znaczne przedłużenie ich żywotności. Z powodzeniem można wykorzystywać także gotowe do użycia preparaty do smarowania tego rodzaju wyrobów. Mają one odpowiednie adaptery, dzięki którym olej będzie mógł wniknąć do wnętrza końcówki. Jednak w tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, aby olej dobrze pokrył środek końcówki.

Jakie urządzenie będzie odpowiednie do smarowania końcówek stomatologicznych?

Do smarowania końcówek stomatologicznych doskonale sprawdzają się dedykowane ku temu urządzania zwane smarownicami, które można znaleźć w ofercie marki Yeson. Ich kluczową cechą jest możliwość wykorzystania trzech dostępnych programów, do smarowania turbin, kątnic zwalniających oraz mikrosilników pneumatycznych i kątnic. Ponadto urządzenie ma możliwość konserwacji jednocześnie aż trzech końcówek w czasie od 35 do 50 sekund. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, dlatego nie może go zabraknąć w żadnym gabinecie stomatologicznym!

Sprawdź produkty z naszej oferty i przeczytaj inne artykuły z bloga: