YESON

Czy narzędzia płucze się po umyciu w myjce ultradźwiękowej?

Dobra myjka ultradźwiękowa znacznie ułatwia utrzymanie w odpowiedniej czystości wszelkich narzędzi chirurgicznych, drobnej elektroniki, elementów optycznych oraz przedmiotów wykonanych z metalu i pokrytych warstewką patyny. Jednak powszechnie stosowane są w szpitalach i innych placówkach medycznych, gdzie stosuje się metalowe narzędzia wielorazowego użycia, na przykład pęsety, skalpele i wiele innych. Wspomniany sposób czyszczenia to istotny element dbania o ich stan, ale co najważniejsze – pozwala na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń przed procesem sterylizacji w autoklawie, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów. Cały proces polega na umieszczeniu przedmiotów w koszyczku, nalaniu odpowiedniego płynu przeznaczonego czyszczenia w tego rodzaju urządzeniach i uruchomieniu myjki. Czy po zakończonym procesie mycia należy narzędzia wypłukać? Jest to konieczne, aby pozbyć się resztek środków powierzchniowo czynnych, rozpuszczalników, czy koagulantów, które mogą wpływać na wydajność prowadzonej sterylizacji, ale także na konserwację poszczególnych elementów.

Czym należy wypłukać narzędzia po czyszczeniu w myjce ultradźwiękowej?

Płukanie narzędzi po myciu w myjce ultradźwiękowej to ważny element przygotowania ich do procesu sterylizacji. Specjaliści wskazują, że do tego celu dobrze jest wykorzystać wodę specjalnego przeznaczenia, na przykład:

• Wodę dejonizowaną, z której usunięto wszelkie jony.

• Wodę destylowaną o najwyższym stopniu czystości, która nie będzie pozostawiała na narzędziach żadnych zacieków.

• Wodę osmotyczną, pozbawioną około 95 procent zanieczyszczeń.

• Zmiękczoną wodą wodociągową, którą najlepiej jest jednak wykorzystać w ostateczności.

Po wypłukaniu narzędzi pod wodą, należy je dobrze osuszyć, a następnie umieścić w torebkach foliowo-papierowych i postaci takich pakietów sterylizować w autoklawie. Warto pamiętać o tym, że dbałość o narzędzia wielokrotnego użytku już od momentu czyszczenia, aż po ich finalne przechowywanie ma ogromne znaczenie w prewencji wielu chorób wśród pacjentów.

Wybierz dobrą myjkę ultradźwiękową, która skutecznie doczyści narzędzia

W placówkach medycznych, gdzie używa się narzędzi, myjki ultradźwiękowe będą doskonałym wyborem, ponieważ pozwolą skutecznie i szybko doczyścić wszelkie wybory, zwłaszcza te, które są trudne do umycia metodą ręczną. Polecamy szeroki wybór urządzeń dostępnych w ofercie marki Yeson, które sprawdzą się w gabinetach medycznych, szpitalach, a nawet w gabinetach stylistek paznokci. Poszczególne modele różnią się pojemnością komory, jednak łączy je intuicyjna obsługa, ale także odpowiednio dobrane moc oraz częstotliwość fal, wpływających na to, że narzędzia są dobrze wyczyszczone, ale nie dochodzi do ich uszkodzenia.

Zobacz produkty oraz przeczytaj inne wpisy: