Showing all 3 results

Myjki ultradźwiękowe stają się coraz to bardziej niezbędnym wyposażeniem gabinetów, pracowni i warsztatów, w których wymagane jest bardzo dokładne czyszczenie wielu drobnych przedmiotów bez uszkadzania ich powierzchni. Myjka ultradźwiękowa wykorzystująca ultradźwięki w celu sterylizacji narzędzi, jest powszechne stosowana wśród lekarzy, stomatologów, protetyków, weterynarzy, w zakładach jubilerskich, w mechanice precyzyjnej, w warsztatach samochodowych i w wielu innych miejscach.

Czyszczenie ultradźwiękami, czyli jak działają myjki ultradźwiękowe?

Delikatne i jednocześnie intensywne działanie czyszczące, które cechuje myjki ultradźwiękowe, jest uzyskiwane poprzez wywołanie wysokiej częstotliwości drgań w cieczy wypełniającej zbiornik urządzenia. Właściwości czyszczące myjek ultradźwiękowych mogą być dodatkowo wspomagane specjalnymi płynami ułatwiającymi usuwanie zabrudzeń z czyszczonych przedmiotów. Za efekt czyszczący odpowiada zjawisko kawitacji, które polega na gwałtownej przemianie fazowej z fazy ciekłej w gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia.
Myjki ultradźwiękowe składają się z wanny wykonanej ze stali nierdzewnej i zamontowanego na dnie generatora ultradźwięków wyposażonego w specjalne przetworniki. Wanna ultradźwiękowa ze względu na swoją wielkość, przeznaczona może być także do czyszczenia różnych narzędzi w zależności od ich rozmiarów. Do zbiornika wlewa się wodę wraz z niewielką ilością detergentu lub środka dezynfekującego, a następnie uruchamia się urządzenie. Za sprawą przenoszenia fal ultradźwiękowych przez mieszaninę wody z płynem powstaje tysiące niewielkich pęcherzyków, tzw. ognisk kawitacji, które implodują powodując lokalne, szybkie zmiany ciśnienia oddzielające cząsteczki zanieczyszczeń od powierzchni przedmiotu. Dzięki temu myjki ultradźwiękowe umożliwiają czyszczenie drobnych elementów bez konieczności ich szorowania.
Po zakończonym procesie, należy wyjąć narzędzia z roztworu i opłukać wodą, najlepiej destylowaną, a następnie osuszyć. Stosowanie urządzeń typu myjki ultradźwiękowe do czyszczenia umożliwia osiągnięcie maksymalnej czystości przyrządów pracy w krótszym czasie, niż w przypadku mycia ręcznego lub natryskowego. Można dodatkowo przechowywać oczyszczone narzędzia zachowując ich jałowość, do czego służą rękawy sterylizacyjne oraz zgrzewarki impulsowe, które pozwalają szczelnie zabezpieczyć takie opakowanie.

Myjka ultradźwiękowa w ofercie Yeson

Myjki ultradźwiękowe zawarte w oferta Yeson obejmują wyłącznie wysokiej jakości urządzenia, które charakteryzują się nie tylko niezwykłą funkcjonalnością, ale również wydajnością. Do takich, należy właśnie myjka ultradźwiękowa Steel UC, umożliwiający skuteczne i bezproblemowe czyszczenie ultradźwiękowe. Proponowana w ofercie Yeson myjka ultradźwiękowa, charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkowo stabilną konstrukcją ze specjalnej stali nierdzewnej o całkowitej pojemności wynoszącej pięć litrów. Oprócz tego, wykorzystane do produkcji tego niezwykłego urządzenia komponenty, umożliwiają otrzymanie zakresu temperatur pomiędzy 20, a 80℃.
Myjka ultradźwiękowa Stell UC służy do tego, by można czyścić narzędzia pracy, wszelkiego rodzaju mechanizmy oraz przedmioty, które wymagają dokładnego oczyszczenia bez naruszenia czyszczonej powierzchni. Dzięki temu, urządzenie stanowi doskonałe rozwiązanie dla specjalistycznych gabinetów i placówek. Mimo to, myjka ultradźwiękowa sprawdzi się również w zaciszu domowym, gdzie istnieje częsta potrzeba czyszczenia drobnych mechanizmów. Decydując się na myjkę ultradźwiękową zawartą w wyjątkowej ofercie Yeson, gwarantujesz sobie
profesjonalne i kompleksowe czyszczenie ultradźwiękowe we własnym zakresie. Zachęcamy także do sprawdzenia urządzeń, które do czyszczenia wykorzystują parę i duże ciśnienie i są to tzw. autoklawy.

Co to są ultradźwięki? Zastosowanie

Ultradźwięki to niesłyszalne dla człowieka, z powodu zbyt wysokiej częstotliwości, fale dźwiękowe. Przyjmuje się, że górna granica w zakresie częstotliwości, jaką może usłyszeć człowiek wynosi 20 kHz. Taka wartość jest również uważana, za dolną granicę ultradźwięków. Natomiast górna granica ultradźwięków ustalona jest umownie na wartość 1 GHz – tutaj można mówić już o tzw. hiperdźwiękach. Czyszczenie ultradźwiękami właśnie opiera się o takie fale. Ultradźwięki zastosowanie odnajdują na bardzo szerokiej płaszczyźnie, chociażby jako ultradźwięki w kosmetyce, medycynie, ale także przykładowo w zakładach samochodowych oraz coraz częściej w domach prywatnych. Ciekawym przykładem jest, chociażby myjka ultradźwiękowa do okularów, albo tzw. wanna ultradźwiękowa. Fale ultradźwiękowe idealnie nadają się sterylizacji narzędzi. Dzięki sterylizacji materiał staje się jałowy, tj. nie posiada żywych drobnoustrojów, wirusów, oraz innych przetrwalnikowych form. Mycie ultradźwiękami jest łatwe i niesamowicie skuteczne, stąd coraz większą popularność zyskują narzędzie typu myjka ultradźwiękowa. Opinie wobec takich urządzeń są bardzo pozytywne, warto jednak pamiętać, by kupując urządzenia takie jak myjka ultradźwiękowa – cena nie była kluczowym czynnikiem wyboru. Są to wysoce specjalistyczne narzędzia, które także często mają bezpośredni wpływ na życie i ludzkie zdrowie, stąd ich jakość powinna być kluczowym kryterium wyboru.